Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nad oceánom sa vytvoril ďalší hurikán, blíži sa ku Karibským ostrovom

19.09.2019, 21:15 | TASR

Tropická búrka Jerry, ktorá vznikla nad Atlantickým oceánom, sa už zmenila na hurikán a ten sa vo štvrtok blížil k najkrajnejším karibským ostrovom. Sprievodný vietor hurikánu dosahoval najvyššiu rýchlosť 120 kilometrov za hodinu, informovala tlačová agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 0

Meteorológovia uviedli, že hurikán Jerry zrejme prejde v piatok tesne okolo severu Záveterných ostrovov, potom sa bude v sobotu a nedeľu pohybovať medzi Portorikom a Bahamami.

Neprehliadnite

Americké Národné centrum pre hurikány vydalo výstrahu pred tropickou búrkou, platnú pre ostrovy Barbuda, Anguilla, Svätý Martin, Svätý Bartolomej, Saba a Svätý Eustach.

Centrum vo štvrtok upozornilo, že Jerry podľa predpovedí počas nasledujúceho dňa zosilnie, ale tento víkend začne trochu slabnúť.

Vo štvrtok ráno (miestneho času) sa stred hurikánu nachádzal približne 785 kilometrov východne od Záveterných ostrovov a živel sa pohyboval západoseverozápadným smerom rýchlosťou 26 kilometrov za hodinu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy hurikán, Karibik

Diskusia (0 reakcií)