Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nadácia Zastavme Korupciu podala pre previerku firmy Bonul podnet na NBÚ

24.07.2019, 12:33 | TASR

Nadácia Zastavme Korupciu žiada preveriť rozhodnutie a postup Národného bezpečnostného úradu (NBÚ), ktorý predĺžil firme Bonul bezpečnostnú previerku na oboznamovanie sa aj s prísne tajnými skutočnosťami. Informuje o tom na sociálnej sieti.

  • Tlačiť
  • 0

„Firma Bonul získala bezpečnostnú previerku napriek tomu, že majiteľovho syna preveruje polícia v súvislosti s Marianom K. a vraždou Jana Kuciaka,“ vysvetlila svoje rozhodnutie nadácia.

Podnet adresovala predsedovi Výboru Národnej rady (NR) SR na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ Milanovi Krajniakovi (Sme rodina) a predsedovi Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti NBÚ Ľubomírovi Galkovi (SaS).

Neprehliadnite

Výboru na kontrolu činnosti NBÚ v utorok doručila podnet aj vznikajúca strana Za ľudí, ktorej lídrom je bývalý prezident Andrej Kiska. Člen prípravného výboru vznikajúcej strany Juraj Šeliga zároveň vyzval nového riaditeľa NBÚ Romana Konečného, aby postup úradu vysvetlil verejnosti.

Ľ. Galko v reakcii uviedol, že oboma podnetmi sa bude výbor zaoberať na najbližšom rokovaní. Maximálnu súčinnosť podľa poslanca prisľúbil aj R. Konečný, s ktorým osobne telefonoval.

„Môžem týmto potvrdiť, že firme Bonul bola NBÚ udelená bezpečnostná previerka ešte počas bývalého vedenia úradu, konkrétne 6. 9. 2018. Uvedená informácia ma prekvapila, lebo už v tom čase existovali informácie, ktoré vrhali tieň pochybností na túto spoločnosť,“ dodal.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bonul, zastavme korupciu

Diskusia (0 reakcií)