Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najfrekventovanejšia linka na svete je v Kórei. Vzlieta sa na nej každých 8 minút

17.09.2018, 15:46 | Ján Blažej

Aby odviezli ročne 14,4 milióna cestujúcich, musia denne lietadlá na najfrekventovanejšej trati sveta štartovať 180 ráz. V priemere každých osem minút. Trať meria 540 kilometrov, trvá 65 minút a smeruje z druhého na tretie najväčšie juhokórejské letisko.

  • Tlačiť
  • 0

So soulským letiskom Gimpo spája vyhasnutý vulkanický ostrov Čedžu, ktorý je dnes vychytenou dovolenkárskou destináciou s bielymi piesočnými plážami a v roku 2011 bol vyhlásený za jeden zo siedmich prírodných divov sveta. Medziročne cestujúcich pribudlo o 9,4 percenta. Najčastejšie na trati lieta juhokórejská spoločnosť Asiana Airlines (na fotografii).

Vyplýva to z najnovšej štatistiky britského serveru Routes Online, ktorý každoročne dokumentuje a analyzuje vývoj na najdôležitejších 500 leteckých linkách po celom svete. Tieto údaje zahŕňajú obdobie od augusta 2017 do konca júla tohto roka.

Neprehliadnite

Linkou s druhým najväčším počtom cestujúcich na svete je 85-minútový spoj z austrálskeho Melbourne na letisko Kingsford Smith v Sydney. Ročne na nej cestuje 9 miliónov cestujúcich. Treťou je s 8,7 milióna pasažiermi 95-minútová linka z japonského Sappora na tokijské letisko Haneda.

Je zaujímavé, že sedem liniek s najväčším počtom cestujúcich sú vnútroštátne lety a v prvej stovke je iba 18 medzinárodných liniek. Najfrekventovanejšia medzinárodná linka so 6,7 milióna cestujúcimi vedie z Hongkongu na hlavné taiwanské letisko Taoyuan.

Medzikontinentálnym spojom s najviac cestujúcimi (3,2 milióna) je spoj z Dubaja na londýnske letisko Heathrow. V rebríčku Routes Online sa umiestnil na šiestom mieste.

Linka, na ktorej pribudlo najviac cestujúcich (medziročne o 36 percent) je z bangkongského letiska Suvarnabhumi do thajského Chiang Mai.

Najdrahší spoj v Top 100 je z Kennedyho letiska v New Yorku na londýnsky Heathrow a stojí priemerne 642,41 amerických dolárov (približne 550 eur). Najlacnejší je z tureckého Izmiru na istanbulské letisko Sabiha Gokcen za 55,04 dolára (47 eur).

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Južná Kórea, letisko, rebríček

Diskusia (0 reakcií)