Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

NAKA išla zadržať Bödöra. Dozvedel sa to a prišiel sám

13.12.2018, 11:02 | TASR | Veronika Rajničová

Národná kriminálna agentúra (NAKA) podozrieva v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka nitrianskeho podnikateľa a syna majiteľa SBS Bonul Norberta Bödöra. Chystala sa ho zatknúť, no podnikateľ ešte predtým prišiel na políciu sám.

  • Tlačiť
  • 5

N. Bödör prišiel na políciu s tým, že chce spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. Policajtov, aj prokuratúru prekvapilo, ako je možné, že o svojom zadržaní vedel, píše Denník N.

Neprehliadnite

Podľa podozrení sa mal aj N. Bödör podieľať na sledovaní viacerých slovenských novinárov. N. Bödör Denníku N povedal, že na políciu prišiel sám. Hovorí však, že nie preto, že by mal informácie z vyšetrovacieho tímu o tom, že ho idú zadržať. To, že išiel sám od seba na políciu, nepovažuje za neštandardné. Tvrdil, že o vražde nič nevie, ani o sledovaní novinárov.

Prokuratúra na otázky o úniku informácií a z čoho je podozrivý N. Bödör neodpovedala.

Aktualizované: 16:00 Medializované informácie o vypočúvaní Norberta Bödöra sa podľa polície nezakladajú „úplne na pravde.“ Policajný prezident Milan Lučanský zároveň avizuje opatrenia na zabránenie úniku informácii.

„V prípade publikovaných informácií sa domnievame, že ide o informácie, ktoré niekto podsúva v snahe mariť vyšetrovanie, nakoľko sa úplne nezakladajú na pravde,“ uviedol hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Doplnil, že na návrh policajného prezidenta budú prijaté ďalšie opatrenia, ktoré majú zamedziť prípadnému úniku akýchkoľvek informácii z prebiehajúceho vyšetrovania.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Bonul, Ján Kuciak, Norbert Bödör