Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

NAKA začala stíhanie vo veci nahrávky Kočnera a Trnku. Vydierania sa netýka

11.04.2019, 19:22 | TASR

Národná kriminálna agentúra (NAKA) začala stíhanie vo veci nahrávky rozhovoru podnikateľa Mariána Kočnera a bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Vyšetrovateľ NAKA mal trestné stíhanie za zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa začať 19. marca 2019.

  • Tlačiť
  • 1

Podozrenie z vydierania, o ktorom polícia pôvodne hovorila, v uznesení vyšetrovateľa zatiaľ nie je, uviedol portál Aktuality.sk s tým, že prípad rieši NAKA východ a dozoruje prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

Vedenie polície a Generálnej prokuratúry sa na tom dohodli s prokurátormi, ktorí dozorujú kauzu úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Neprehliadnite

Nahrávka rozhovoru bola podľa policajného prezidenta Milana Lučanského získaná v rámci vyšetrovacieho tímu vraždy novinára Jána Kuciaka. Po prvotnom vyhodnotení sa malo zistiť, že nahrávka nesúvisí s vraždou.

Policajný šéf v minulosti skonštatoval, že nevie, či nahrávka bola zaistená v rámci domových prehliadok či iných priestorov, alebo bola vydaná, respektíve niekým zaslaná. Verí však, že bola zaistená zákonným spôsobom.

Po vyhodnotení môžu byť podľa M. Lučanského nahrávky využité v rámci samostatných konaní v jednotlivých vyšetrovacích tímoch, napríklad v kauze Gorila.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Dobroslav Trnka, Marian Kočner