Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nákupné centrá Slovákov neomrzeli, navštevujú ich čoraz viac

06.06.2017, 17:30 | TREND.sk | ČTK | SITA

Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Na Slovensku vysvätia 49 nových katolíckych kňazov

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

TREND.24

V minulom roku navštívilo štrnásť regionálnych nákupných centier v deviatich regionálnych mestách na Slovensku spolu 63 miliónov zákazníkov, čo je v porovnaní s minulým rokom nárast o pol milióna ľudí. Vyplýva to z analýzy, ktorú každoročne pripravuje spoločnosť CBRE Slovensko. Správa Shopping Centre Index (SCI) ukazuje, ako sa darilo regionálnym nákupným centrám v rokoch 2015 a 2016. Prieskum ukázal, že zákazníci sú vzhľadom na rast priemernej mzdy ochotní míňať viac. Najsilnejším mesiacom bol december, návštevnosť v predvianočnom období vlani stúpla o 10 percent. Priemerný obrat sa v roku 2016 pohyboval na úrovni 2 182 eur na štvorcový meter. Najvýkonnejšie nákupné centrá boli počas minulého roka schopné zvýšiť svoj obrat na meter štvorcový o viac ako 10 percent, teda na viac ako 2 600 eur na štvorcový meter.

Jún je mesiacom kňazských vysviacok. Väčšina z nich sa bude konať tento víkend. Na Slovensku vysvätia 49 nových katolíckych kňazov. Štyridsať z nich je rímskokatolíkov a deväť gréckokatolíkov. Najviac kňazov pribudne Spišskej diecéze, a to osem, potom Prešovskej archieparchii – sedem. Žilinskej a Nitrianskej diecéze pribudnú piati novokňazi. Na Slovensku je v súčasnosti približne 2 450 diecéznych a 580 rehoľných katolíckych kňazov.

Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) uložil spoločnosti M7 Group SA (služba Skylink) za viacero správnych deliktov pokutu vo výške 100-tisíc eur.

Zdroj: Archív Mediálne.sk

Priemerná úspešnosť žiakov 9. ročníka základných škôl pri teste z matematiky v rámci celoslovenského Testovania 9 bola 56,4 percenta. Chlapci riešili test s úspešnosťou 56,9 percenta a dievčatá s úspešnosťou 55,8 percenta. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva školstva Ivana Skokanová.

Tento ročník Apple konferencie pre vývojárov bol o vylepšovaní. Menšieho alebo výraznejšieho upgradu sa dočkali takmer všetky produkty s logom nahryznutého jablka. A pribudol aj jeden úplne nový segment v ponuke americkej firmy.

Takmer 100 ľudí utrpelo v pondelok zranenia vo venezuelskej metropole Caracas pri zrážkach, ku ktorým došlo medzi protivládnymi demonštrantmi a políciou. Policajti napadli demonštrantov a okradli ich. Napadnutí boli aj viacerí novinári. Pri čoraz násilnejších protestoch proti vláde socialistického prezidenta Nicolása Madura bolo od začiatku apríla zabitých najmenej 65 ľudí.

Neprehliadnite

Ruská vláda sa rozhodla nezaplatiť ďalší príspevok vo výške 11 miliónov eur do rozpočtu Rady Európy. Informoval o tom spravodajský server ruskej redakcie BBC s odvolaním sa na predsedu Štátnej dumy Vjačeslava Volodina. Dôvodom je neúčasť krajiny na rokovaniach Parlamentného zhromaždenia Rady Európy (PACE).

Nemecký diskontný reťazec Lidl sa dohodol na spolupráci s modelkou a módnou návrhárkou Heidi Klum, ktorá pre supermarket navrhne novú kolekciu odevov. Dohoda je súčasťou snáh firmy rozšíriť svoju ponuku mimo oblasť lacných potravín, ktorými je známa, a má podporiť expanziu nemeckého diskontu v USA.

Heidi KlumZdroj: SITA / AP

Teroristi z džihádistickej organizácie Islamský štát (IS) zabili v irackom meste Mósul v uplynulom týždni počas jedného dňa približne 163 civilistov. Oznámil to v utorok šéf Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva (OHCHR) Zajd Raad Husajn.

V čele rebríčka najhodnotnejších značiek sveta BrandZ Top 100 zostáva internetová firma Google. Hodnota značky Google sa medziročne zvýšila o sedem percent na 245,6 miliardy dolárov. Informuje o tom na svojich internetových stránkach spoločnosť Millward Brown, ktorá rebríček zostavuje.

TREND_24_kruh_logo

Prehľad kľúčových udalostí z ekonomiky a biznisu TREND.24 vychádza každý deň o 17:30.

Objednajte si RSS feed a pozrite si staršie vydania.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy TREND.24

Diskusia (0 reakcií)