Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Saková nakupuje letenky na divoko. Zmluva mešká

04.09.2019, 07:00 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Do konca roka 2018 si ministerstvo vnútra a niektoré ďalšie inštitúcie nakupovali letenky od firmy ETN Slovakia na základe rámcovej zmluvy, ktorá má zabezpečiť, že služby nakúpi za najvýhodnejšie ceny. Jej platnosť však vypršala a ministerstvo dodnes novú dohodu nemá.

  • Tlačiť
  • 1

Viac ako 240-tisíc eur už zaplatilo tento rok ministerstvo vnútra za sprostredkovanie leteniek firme ETN Slovakia, ktorá funguje v podstate ako cestovná kancelária. Jej konkurenti za uplynulých osem mesiacov pritom od ministerstva vnútra dostali zákazky len za pár tisíc eur.

Spoločnosť ETN Slovakia je mimoriadne úspešná pri vybavovaní leteniek ministerstvu vnútra napriek tomu, že s ním v súčasnosti nemá podpísanú žiadnu širšiu dohodu o dlhodobej spolupráci, takzvanú rámcovú zmluvu.

Neprehliadnite

Takéto zmluvy štátne inštitúcie zvyčajne uzatvárajú vtedy, ak nejaký tovar či služby nakupujú opakovane a chcú dostať čo najlepšiu cenu, teda akúsi množstvovú zľavu. Ministerstvo vnútra, ktoré vedie Denisa Saková zo Smeru, tvrdí, že je všetko v poriadku, a to napriek tomu, že medzi rokmi 2014 až 2018 malo takúto rámcovú zmluvu uzavretú. Práve s firmou ETN Slovakia.

Každý po svojom

Pred piatimi rokmi pripravilo veľký tender na obstarávanie leteniek ministerstvo dopravy. Celkovo sa súťažilo o zmluvu na štyri roky vo výške 12 miliónov eur. Letenky mala víťazná spoločnosť nakupovať pre rezorty vnútra, obrany, spravodlivosti, ale aj úrad vlády či zopár ďalších štátnych inštitúcií.

K zákazke sa vtedy dostala firma ETN Slovakia, za ktorou stojí Milivoje Jocič, ktorý v biznise

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy brusel, Denisa Saková, letenky, ministerstvo vnútra