Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Americké sankcie nepomohli. Čínsky Huawei stále rastie

16.10.2019, 12:30 | ČTK

Čínska spoločnosť Huawei Technologies od januára do konca septembra zvýšila tržby medziročne o 24,4 percenta na 610,8 miliardy čínskych jüanov. A to napriek sankciám, ktoré proti firme zaviedli Spojené štáty americké. Informovala o tom dnes agentúra Reuters. Huawei je najväčším výrobcom telekomunikačných zariadení a druhým najväčším výrobcom smart telefónov na svete.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Huawei, sankcie

Čínsky technologický gigant na trh do konca septembra dodal 185 miliónov smart telefónov, čo je medziročne o 26 percent viac. Výsledky za samotný tretí štvrťrok firma nezverejnila. V prvom polroku vykázala medziročný rast tržieb o 23,2 percenta na 401,3 miliardy jüanov.

Neprehliadnite

V auguste čínsky podnik uviedol, že vplyv amerických obchodných sankcií bude síce menší, než sa pôvodne obával, aj tak by ale sankcie mohli znížiť tržby divízie chytrých telefónov zhruba o desať miliárd amerických dolárov.

Spojené štáty Huawei podozrievajú zo špionáže pre čínsku vládu. Preto spoločnosť vylúčili z budovania mobilných sietí novej generácie a k rovnakému postupu sa snažia prinútiť aj svojich spojencov. Huawei obvinenia zo špionáže odmieta.

V polovici mája Washington zaradil Huawei na čiernu listinu, čo znamená, že americké podniky potrebujú špeciálne povolenie, ak chcú tejto čínskej firme dodávať svoje produkty.

Šéf Huawei pre technológie mobilných sietí piatej generácie (5G) Jang Cchao-pin v utorok upozornil, že firma upravila svoj dodávateľský reťazec tak, aby dokázala plne vyhovieť požiadavkám klientov sieťových zariadení aj bez súčiastok zo Spojených štátov.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Huawei, sankcie