Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Náročný február pre letecký priemysel v Taliansku. Krachujú ďalšie aerolínie

11.02.2020, 20:18 | TASR

Taliansko má okrem záchrany skrachovaných aerolínií Alitalia ďalší problém v oblasti leteckej dopravy. Akcionári regionálnych aerolínií Air Italy, ktoré patria ku Qatar Airways, v utorok oznámili ich likvidáciu.

  • Tlačiť
  • 2

Ako dôvod uviedli „pretrvávajúce štrukturálne trhové problémy“. K rozhodnutiu o likvidácii dospela dozorná rada.

Odteraz do 25. februára budú iné letecké spoločnosti garantovať plánované lety Air Italy. Cestujúci, ktorí majú rezervované lety po 25. februári, dostanú peniaze naspäť. Celkovo sa to dotkne 35 000 cestujúcich.

Likvidácia spoločnosti Air Italy, ktorá zabezpečovala napríklad letecké spojenie medzi Sardíniou a talianskou pevninou, je zlou správou pre taliansku vládu.

Už dlhé mesiace sa snaží o záchranu Alitalie. V decembri vymenovaný konkurzný správca Giuseppe Leogrande aktuálne vypracováva nový tender na predaj aerolínií.

Air Italy so sídlom v meste Olbia na Sardínii zamestnáva 1400 ľudí. Podľa expertov je dôvodom krachu spoločnosti konkurencia nízkonákladových aerolínií rovnako ako štátom podporovanej Alitalie.

  • Tlačiť
  • 2