Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Návrh prešiel parlamentom. Slovensko bude mať od januára ďalšie mesto

15.10.2019, 18:15 | TASR

Národná rada (NR) SR vyhlásila uznesením obec Nesvady v okrese Komárno za mesto, a to s účinnosťou od 1. januára 2020.

  • Tlačiť
  • 5

Návrh na vyhlásenie obce Nesvady za mesto bol predložený na základe žiadosti obce a odporúčania okresného úradu.

Neprehliadnite

„Ku dňu 31. augusta 2019 má obec Nesvady 5 105 obyvateľov a je administratívnym a kultúrnym centrom, zabezpečuje niektoré služby aj pre obyvateľstvo okolitých obcí, má zabezpečené dopravné spojenie s okolitými obcami a v časti územia má mestský charakter zástavby,“ píše sa v predkladacej správe návrhu s tým, že Nesvady spĺňajú zákonné podmienky vyhlásenia obce za mesto.

Podľa zákona o obecnom zriadení môže NR SR vždy k 1. januáru na návrh vlády SR vyhlásiť za mesto obec, ktorá je hospodárskym, administratívnym a kultúrnym centrom alebo centrom cestovného ruchu alebo kúpeľným miestom, zabezpečuje služby aj pre obyvateľov okolitých obcí, má zabezpečené dopravné spojenie s okolitými obcami, má aspoň v časti územia mestský charakter zástavby a má najmenej päťtisíc obyvateľov.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy mestá, obce, Slovensko