Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

NBS bude mať hlavného ekonóma. Študoval na Oxforde

31.01.2020, 18:20 | TASR

Národná banka Slovenska (NBS) bude mať hlavného ekonóma. Tejto funkcie sa od 1. februára tohto roka ujme Michal Horváth. Hlavný ekonóm NBS je nová pozícia, ktorú bude M. Horváth zastávať zároveň s pozíciou riaditeľa odboru ekonomických a menových analýz.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy

NBS

„Oslovil ma projekt budovania otvorenej a modernej centrálnej banky na Slovensku. Súčasťou tejto vízie je, aby si banka vybudovala medzinárodnú povesť ako zdroj kvalitných príspevkov do odborných diskusií a rozhodnutí na európskej úrovni,“ hovorí M. Horváth.

„Zároveň je ambíciou priblížiť zdanlivo vzdialené dianie vo Frankfurte, v Európskej centrálnej banke, slovenskej verejnosti, ako aj aktívne počúvať a odpovedať na jej podnety týkajúce sa života v podmienkach spoločnej európskej meny,“ dodal. Jeho hlavnou úlohou bude dobudovať a viesť analytický tím.

Neprehliadnite

M. Horváth veľkú časť svojho štúdia a akademickej práce na univerzitách v Yorku a Oxforde venoval otázkam, ktoré súviseli s menovou a rozpočtovou politikou. Výsledky svojej práce publikoval vo viacerých medzinárodných časopisoch a prezentoval ich na seminároch a konferenciách po celom svete.

M. Horváth bol pri vzniku Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, zastupoval Slovensko v hospodárskych fórach na najvyššej expertnej úrovni. Počas pôsobenia na Ministerstve financií SR zastupoval Slovensko na rokovaniach o vstupe krajiny do eurozóny a následne v Hospodárskom a finančnom výbore EÚ.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy NBS