Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

NBS bude mať hlavného ekonóma. Študoval na Oxforde

31.01.2020 | TASR

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

01.02.2020 | mánička

Kedy sa zrušia 1 centové mince ??

01.02.2020 | mam_rad_jablka

Ešte keď boli haliere jeden obchod to riešil takou plastovou nádobou na drobné.. keď si ich mal, tak si ich tam vhodil a oni zase nepýtali najdrobnejšie mince ale zaokrúhľovali nadol.

A dnes sa tiež dá neprijať cent od pokladníčky, resp. sumu nahor zaokrúhliť a cent jej dať naviac. Mne robí problém, keď sa tak minimalizuje práca s hotovosťou, že mi pokladníčky majú problém vydať 4 EUR v minciach.

01.02.2020 | equilibriums

Ale eso z Oxfordu zrejme nebude mať gule na to, aby povedal, že naša NBS je už dnes iba na parádu. Nepovie, ako vytvárajú centrálne banky (či už FED alebo ECB) peniaze z ničoho a dovoľujú súkromným komerčným bankám znižovaním úrokových sadzieb a existenciou systému frakčných rezerv nekonečný rast peňažnej zásoby čo má za následok iba rast dlhov a znehodnocovanie peňazí. Najväčší finančný podvod v histórii ľudstva.

01.02.2020 | equilibriums

„Oslovil ma projekt budovania otvorenej a modernej centrálnej banky na Slovensku. Súčasťou tejto vízie je, aby si banka vybudovala medzinárodnú povesť ako zdroj kvalitných príspevkov do odborných diskusií a rozhodnutí na európskej úrovni,“ - Are you fucking serious? Toto má byť úloha národnej banky?

03.02.2020 | noblesa

Tak a co mal povedat, ze sa ide zasivat do jednej z najzbytocnejsich institucii na Slovensku od prijatia €?