Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nelichotivé porovnanie Imreczeho s Českom: Drahý IT systém a priveľa úradníkov

17.07.2017 | Zuzana Petková

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

17.07.2017 | skorodochodca

System je asi aj drahy ... a hlavne malo 8ntuitivny ... a nejakz cudny. Vzdy, ked podpisujem nejaky formular, vypyta si aktualizaciu javy ... obcas napise, ze potrebujem launcher ... hoci ho nainstalovany mam ... a po chvili ponikne okienko na podpis ... takze ... priliz vela klikania. Ked som pouzival ZEP, obcas pytalo aktualizaciu javy a podpisoval som ...

17.07.2017 | gejza77

poznámka pre autorku - FS SR nie sú daniari .... nie nevýznamnú časť FS SR tvoria colníci.

Je pravdou, že po zlúčení CS SR a DS SR sa daňováci neúmerne rozťahujú, zakladajú sa pre nich (psuedo)odbory a (pseudo)oddelenia, avšak v tomto prípade je nepriama úmera medzi kvantitou a kvalitou ... colníci sú síce personálne aj materiálne decimovaní, ich výkon služby je však naďalej na vysokom štandarde, ku ktorému sa daňováci zatiaľ ani len nepriblížili.

Vďaka za porozumenie.

17.07.2017 | Roman Kanala

"Slovensko má podľa nej celkom inú legislatívu, napríklad štyri zákony o spotrebných daniach, kým v ČR je len jeden. Slovensko má podľa nej nad rámec harmonizovaných daní aj zdaňovanie mazacích olejov, tabakovej suroviny, evidenciu výrobného zariadenia na lieh a tabak, ČR nie. "

Treba opičiakom zakázať prijímať viac, než jeden zákon na jednu tému za celé volebné obdobie. Tým sa zastaví nezmyselné legislatívne hemženie, obmedzí sa neistota podnikateľov a bude možné zarábať peniaze bez zbytočných starostí o to, čo zase páni súdruhovia vymysleli v skrátenom legislatívnom konaní.

18.07.2017 | olivertwist

JE TO PRÁČKA PEŇAZÍ A VÝPALNÍCKA ORGANIZÁCIA ... na rozdiel od ČR !

18.07.2017 | demo50

Imrecze, tento lokaj Smeru a prisluhovač daňových podvodníkov, mal už asi dávno oddychovať za mrežami, minimálne nemá čo hľadať vo funkcii, stupídne účelové argumenty dotvárajú úroveň FS a jej prezidenta.

19.07.2017 | milan_k

Za nieco musel ten Central postavit....