Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Commerzbank zvažuje predaj poľskej mBank, ktorá pôsobí aj na Slovensku

20.09.2019, 14:41 | tz

Nemecká banka Commerzbank zvažuje predaj svojej poľskej divízie mBank, píšu nemecké noviny Handelsblatt. Hodnota podielu v poľskej mBank na úrovni 69,3 percenta je vyše dve miliardy eur.

  • Tlačiť
  • 2

Nemecká banka Commerzbank zvažuje predaj svojej poľskej divízie mBank, píšu nemecké noviny Handelsblatt. Commerzbank tento krok zvažuje v rámci novej firemnej stratégie, informuje agentúra Reuters.

Neprehliadnite

Hodnota podielu v poľskej mBank na úrovni 69,3 percenta je vyše dve miliardy eur. Celková trhová hodnota mBank je vyše tri miliardy eur.

Definitívne rozhodnutie má padnúť podľa agentúry po stretnutí, ktoré sa uskutoční na budúci týždeň, 27. septembra. Prezradiť to malo niekoľko zdrojov blízkych celej záležitosti.

Druhá najväčšia banka Commerzbank sa odmietla k tejto záležitosti vyjadriť. Zisk z predaja podielu mohla použiť na financovanie nových rastových iniciatív a reštrukturalizáciu. 

Tržby mBank vlani predstavovali 1,1 miliardy eur a zisk pred zdanením 346 miliónov eur. Na konci minulého roka mala mBank 5,7 miliónov súkromných klientov a 23 700 firemných zákazníkov.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Commerzbank