Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nemecká ľavica chce znárodňovať berlínske byty: Najdôležitejšie správy dňa

11.09.2019 | Ronald Ižip

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

11.09.2019 | martin33

„Neexistuje absolútne žiadna požiadavka založiť výkup na trhových cenách,“ dodáva. Die Linke organizuje referendum s cieľom donútiť vládu k takémuto kroku, píše Bloomberg.

Cesta do pekla je dlazdena dobrymi umyslami.

11.09.2019 | risototh

Cim viac fajciarov, tym menej fajciarov...

12.09.2019 | equilibriums

Súkromné vlastníctvo bytov je cesta do pekla, pretože takýto systém len vytvára priestor na infláciu, hypotéky, zadĺžovanie a bráni pracujúcim ľuďom v tom, aby si naštartovali život a začali rodinu. Východiskom je jednoznačne výstavba štátnych nájomných bytov pre pracujúce obyvateľstvo. Štát má peniaze na to, aby staval nájomné byty a znášal investičné výdavky, len problém je v tom, že každý štát má svoje oblasti plytvania, pre ktoré nie sú peniaze na iné, dôležitejšie veci (u nás je to napr. predražené zákazky, nezmyselné zbrojenie, stíhačky, chybajúca digitalizácia a racionalizácia procesov v štátnej správe, zbytočné štátne inštitúcie a pod.). Proste seriózna konsolidácia verejných zdrojov.

12.09.2019 | martin33

Sukromne vlastnictvo bytov a statna/mestska vystavba najomnych bytov sa navzajom nevylucuju. Cesta do pekla je ale to, ak chce stat/mesto miesto vystavby riesit problem nedostatku najomnych bytov vyvlastnovanim tych sukromne vlastnenych.

12.09.2019 | LPB

A Draghi chce ešte horšie. Zlodeji budú mať o pár rokov nie tisíce, ale desaťtisíce bytov. Nech žijú (centrálne) banky!