Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nemecká vláda rokovala celú noc. Do boja proti zmene klímy dá 54 miliárd

20.09.2019 | TASR | Tomáš Bakoš

Diskusia (15 reakcií) Pravidlá diskusie

20.09.2019 | martin33

1. zvysenie dani
2. zakaz
3. zvysenie dani
4. zvysenie dani

The ten most dangerous words in the English language are "Hi, I'm from the government, and I'm here to help."
Ronald Reagan

20.09.2019 | zajo-

a koľko dá / dala už na kultúrne obohatenie ?

20.09.2019 | Martin Masarik

Ani slovo v článku o zatvorení alebo obmedzení ťažby uhlia, samé nové dane a siahodlhodobé záväzky. Normálne stratený čas čítaním takýchto informácii. Ani náznak diskusie o návrate k jadru.

20.09.2019 | martin33

Najkrajsi je ten titulok clanku "Vlada ... DA", ked v skutocnosti "Vlada...ZOBERIE".

20.09.2019 | HidariSan

Samozrejme, to je politika. Prečo by takéto kontroverzné rozhodnutia mala explicitne menovať?
Ale: nové dane, reštrikcie, atp. vytvoria prostredie, v ktorom takéto diskusie nutne prídu.
Merkelová končí, nie je dôvod, aby sa púšťala do - veľmi pravdepodobne - daľších veľkých bitiev.
Toto je len jeden z mnohých krokov, nie vyriešenie problému.

20.09.2019 | Martin Masarik

Ani slovo v článku o zatvorení alebo obmedzení ťažby uhlia, samé nové dane a siahodlhodobé záväzky. Normálne stratený čas čítaním takýchto informácii. Ani náznak diskusie o návrate k jadru.

20.09.2019 | PaloK

Odporný socialistický účtovný trik. Vytvoria "trh" s emisnými kvótami, kde si veľkí producenti emisií budú môcť nakúpiť "povolenia" alebo "zelené certifikáty". Tieto certifikáty budú obchodovateľné naprieč EÚ, pretože je skupina Úniou dotovaných zdrojov energie z OZE a skupina špinavých zdrojov energie. Navzájom sa potrebujú.

Globálna kríza chorého hospodárskeho modelu sa v súčasnosti začína spájať s dlho pripravovanou bublinou o klimatických zmenách, aby vytvorili nepriateľa a cieľ zároveň, ktorým odôvodňujú emisiu "peňazí" a nenápadný presun majetku.

20.09.2019 | olivertwist

takýchto "globálnych oteplení" bolo v histórii našej planéty tisícky a oveľa horších, a to vôbec mamuty nejazdili na dieslákoch ! ... a našťastie vtedy nežili žiadni ekoteroristi !

iste, klíma zeme sa mení už miilóny rokov - raz hore a raz dole - ale to sú všetko externé globálne vplyvy, činnosť ľudí
do toho zasahuje možno 5%, max. však 10% - to všetko ostatné v zásade nevieme ovplyvniť ... a ten cirkus okolo toho, aké masy ekoteroristov sa na tom priživujú - a hlupáci im to žerú !!!

20.09.2019 | Roman Kanala

Omyl, antropologický forcing predstavuje vyše 50-násobok kozmologického forcingu. To sú prosím pekne dva rády a nie nejaké percentičká.

20.09.2019 | citatelTrendu

Pravda je taká že táto matička Zem toľko ľudí nedokáže zvládnuť, zdroje sme úspešne zničili. Európa sa môže snažiť ako chce, ak sa nespamätá Afrika a Ázia, Zem to nezvádne, Málo vody, málo pôdy, jedna planéta,

20.09.2019 | prasiatko_sk

Afrika sa vôbec spamätávať nemusí. S výnimkou severoafrických štátov a JAR je príspevok Afriky ku globálnemu otepľovaniu zanedbateľný. Spamätať sa musí USA a Čína a vlastne celý vyspelý svet.

20.09.2019 | Roman Kanala

Toto sú všetko také milučké, k podnikateľom láskavé, nič neriešiace opatrenia typu "piesok do očí". Začať sa malo povinnosťou všetky štátne budovy stavať v pasívnom štandarde. K tomu vypracovať technické normy a súkromné domizne, ktoré by ich rešpektovali, nejakým spôsobom podporiť a zvýhodniť. Napríklad zadarmo energetickí konzultantí platení vládou, subvencie na tepelnú izoláciu, či solárne panely na streche a baterky v pivnici. Atakovať len vykurovací systém bez predchádzajúcej tepelnej izolácie obálky budov je energetický nezmysel.

Okamžité opustenie uhlia a otvorenie dobrých prevádzkyschopných jadrových zdrojov by malo byť druhou samozrejmosťou.

Tou treťou okamžité zdanenie leteckého kerozénu a odstúpenie od Chicagskej konvencie 1944, ktorá zabezpečovala nulové dane na palivo pre medzinárodné lety. Vraj aby sa posilnili dôvera, priateľstvo a porozumenie medzi národmi. Podľa "EU Energy Tax Directive" z roku 2003 tak národné vlády môžu urobiť, kedy len chcú. Na Nemecku po nemecky dokonca existuje zákon o energii, ktorý kerozén zdaňuje 65 centmi za liter, čo je rovnaká daň, ako pre benzín a naftu. Ale zákon sa neuplatňuje.

21.09.2019 | Gertrúda z kanála

No stavať nové štátne budovy asi už netreba, ale renovovať existujúce je žiadúce. Na Slovensku po slovensky, za Fica nastal na Slovensku stavebný boom, týka sa to aj budov vo vlastníctve štátu. Len tak námatkovo spomeniem renováciu budovy Ministerstva hospodárstva, pobočky Sociálnej poisťovne na Nevädzovej, bývalého Výskumného ústavu zváračského, obvodných oddelení Polície (Sasinkova, Dúbravka), školy(napr. fakulta chemickej a potravinárskej technológie STU, výšková budova Stavebnej fakulty STU). To ma teraz len tak napadlo, je toho oveľa viac. Pri týchto starých budovách dosiahnuť pasívny štandard je nereálne, resp. nerentabilné, avšak už prechod zo žrúta energie na nízkoenergetickú budovu je pozitívum.
Mimochodom, čo hovoríš na to, že Slovensko sa po odstavení tepelnej elektrárne vo Vojanoch stane tzv. CO2 neutrálnym štátom, tzn. produkcia CO2 na Slovensku bude rovnaká alebo nižšia, ako spotreba CO2 vegetáciou?

21.09.2019 | Roman Kanala

S hajzlom sa nediskutuje, robí sa niečo iné.

21.09.2019 | Gertrúda z kanála

Spravila som tentokrát výnimku