Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nemecko je pripravené upustiť od vyrovnaného rozpočtu, aby sa vyhlo recesii

18.08.2019 | TASR

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

18.08.2019 | @@@

to čo som pisal už davnejšie ...nemecko nakoniec pod tlakom spomalovania ekonomiky bude nutene zvyšiť deficit na podporu rastu ekonomiky

cely čas doteraz nemecku ekonomiku tahala zahranična spotreba najmä usa ale kedže veci sa menej tak teraz nemecko na to doplaca a tak ma len dve možnosti bud deficitom podporiť svoju ekonomiku alebo stale trvať na vyrovnanom rozpočet čo by mohlo nemecko uvrhnuť do ekonomickej stagnacie na dlhšie obdobie (par rokov ) popripade sa neskôr z toho stane japonizacie

18.08.2019 | BrunoBruno

Možno Fico príde tak v septembri s myšlienkou, že aj Slovensko malo mať vyrovnaný rozpočet ale kvôli klimatickým zmenám vo svete treba túto myšlienku zrevidovať. Logické. Veď aj Nemci ... A zase nebude v SR vyrovnaný rozpočet.

18.08.2019 | Roman Kanala

Frau Merkel urobila dve veľké chyby. Opustenie jadrovej energie a návrat k uhliu je prvou chybou. Zároveň chýbajú vedenia veľmi vysokého napätia medzi vrtuľami v Severnom mori a priemyselnýchmi centrami na juhu krajiny.

Druhou veľkou chybou bolo vpustiť do krajiny milión muzošov bez kontroly, čo jednak znamená veľkú bezpečnostnú hrozbu, jednak položku fixných nákladov. Miliardy idú na "sociálnu pomoc" stvoreniam, ktoré nikdy nebudú pracovať, len sa množiť a muzošiť a ich výkrm ide do peňazí. Tie miliardy radšej mohli do železničných tratí a na ekologickú výrobu energie.

19.08.2019 | Ivan475

čo sociálna pomoc, to je teraz v limite.. horšie ak by ozaj padli do recesie a tých pár milónov nádejníkov si uvedomí, že nemecko nieje krajina, kde sa tak ľahko zamestnajú.. to by ešte len vybuchol súdok s prachom..

19.08.2019 | Roman Kanala

Už dnes je problém s adekvátnosťou ponuky s dopytom, čo sa týka kvalifikácie. Niektorí by možno aj radi pracovali, ale dopyt po pastieroch kôz je v Nemecku minimálny.

19.08.2019 | martin33

Ak by sa dokazali preskolit na ovce, tak praca by sa u nas nasla:
https://myliptov.sm...
A dokonca je to aj celkom dobre platene:
"Samotná profesia baču nie je ani najhoršie platená. Mesačné zárobky začínajú na úrovni 500 až 600 eur, pričom najlepší bačovia zarábajú od 1 000 do 1 500 eur."
https://spravy.prav...
Na druhej strane, po opusteni jadrovej energetiky, fosilnych paliv a naslednych blackoutoch, v Nemecku nastane taka deindustrializacia, ze pastier koz bude velmi ziadanou profesiou.

18.08.2019 | zakaznik

Snáď ju v Stasi dostatočne vyškolili, aby mohla s kamenným xichtom zastávať dve úplne protichodné stanoviská - podpora spotreby a snaha znížiť produkciu CO2.

19.08.2019 | HlasNaHlas

Banda lenivých darmožráčov a neschopných POSTARAŤ SA O VLASTNÉ EKONOMIKY (LEBO VŠETKO ROZKRÁDAJÚ a rozhajdákajú) spolu so slovenskou vládnucou gardou by chcela , aby Nemci platili zvyšku Európy za dovážané európske a ďalšie šity.

Nemci by to urobili iba vtedy, ak by ich ministrom financii bol napríklad taký Kažimír a spolkovým kancelárom napríklad taký Fico, ktorý tu celé dva tri mandáty sľubuje, že zníži vnútorný dlh, čo sa vôbec nemení, zato si však počas 10 rokov smerovlády veselo požičiava a zvyšuje našu zahraničnú zadĺženosť, zatiaľčo štátne majetky predáva svojim mecenášom za bagtateľ..

Popritom však z takého Matoviča, ktorý mu tento spôsob "vládnutia" vyčíta, robí celkom úspešne pred verejnosťou blázna a nebezpečného človeka.

To je socializmus aplikovaný v praxi.

A taký Blaha, verný Ficov obhajca a "vedecký" marxista je teraz veľmi ticho a zalezený v škáre ako ploštica, lebo mu hrozí mastná pokuta ak nie lapák.

19.08.2019 | @@@

ved dlh percentualne voči hdp klesa

19.08.2019 | zakaznik

A keď klesne HDP, tak potom čo?