Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nemecko testuje na koronavírus až pol milióna ľudí týždenne

26.03.2020, 15:06 | TASR

Nemecko testuje na koronavírus až 500-tisíc ľudí týždenne. To pomáha znižovať úmrtnosť na chorobu COVID-19 v krajine. Podľa agentúry AFP to vo štvrtok uviedol Christian Drosten, hlavný virológ berlínskej univerzitnej nemocnice Charité.

  • Tlačiť
  • 5

„Dôvodom, prečo máme takú nízku úmrtnosť, je, že vykonávame obrovské množstvo diagnostických testov,“ povedal Ch. Drosten.

Odhady z posledných dní ukazujú, že robíme až pol milióna testov týždenne. Nemecko dosiaľ potvrdilo 39 502 prípadov nákazy koronavírusom a 222 úmrtí. Úmrtnosť v krajine dosahuje iba 0,56 percenta.

Neprehliadnite

Podľa americkej spravodajskej stanice CNN vďačí Nemecko za nízku úmrtnosť aj vysokému počtu lekárov a zdravotných sestier. Nemecká vláda v stredu oznámila, že zvažuje zmiernenie preventívnych opatrení pre mladých ľudí.

„Mladí ľudia, ktorí nepatria k rizikovej skupine, budú môcť v ďalšej fáze, samozrejme, opäť vychádzať na ulicu,“ napísal podľa agentúry DPA Helge Braun, vedúci úradu spolkovej kancelárky Angely Merkelovej.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy koronavírus, Nemecko