Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nemecko vymiera, imigranti ho môžu zachrániť

18.09.2015 | Jozef Tvardzík

Diskusia (25 reakcií) Pravidlá diskusie

18.09.2015 | Roman Kanala

Ak by sa jednalo o imigráciu z kultúrne kompatibiliných krajín, tak bez veľkých kultúrnych šokov sa prišelci naučia jazyk, jesť bravčové, piť pivo a nájdu si zamestnanie vo svojom či príbuznom obore. Pretože sa nejedná o imigráciu z kultúrne kompatibilných krajín, po príchode prišelcov čaká veľký kultúrny šok. Všade je pitná voda, čisté záchody, mydlo, a dopravné predpisy. Na každom kroku ich bude urážať, že ľudia jedia biele klobásky priamo na ulici a posmievajú sa prorokovi. A ešte by od nich aj chceli, aby pracovali. Polovica z nich je negramotná a nemá pracovné návyky. Do Nemecka prišli, aby sa mohli modliť a množiť. Sociálna podpora pre nich predstavuje rozprávkové sumy a v pohode z nej vyžijú.

V tom pol milióne je pár tisícov takých, ktorí čoskoro začnú robiť neplechu. Dvojičky zhodilo dvadsať naštvaných chlapcov, z ktorých zopár malo doktoráty z nemeckých univerzít. Ani vzdelanie, ani zdanlivá asimilácia nezabezpečí, že sú to ľudia bez problémov. Imigranti v krátkej dobe ukážu, že dokážu spôsobiť viac problémov, než vyriešiť. Prvým problémom je už ich nekontrolovaný príchod bez overovania totožnosti a bez kontroly pobytu.

Na príbuznú tému doporučujem blog so švajčiarskym kontextom: Keď priveľa prosperity znamená problém. Pojednáva o imigrácii ekonomicky silných osôb, ktorá mení charakter riviéry okolo Ženevského jazera. V Nemecku budú riešiť problém, čo s imigráciou dunčov.
http://blog.etrend....

O imigrácii do Švajčiarska:
http://blog.etrend....

18.09.2015 | tono.hajduk

cela europa vymiera .. ale nevsimol som si, ze by narobil niekto tolko zmaetkov, ako nemci ..

18.09.2015 | Pavel Šimon

Bohužiaľ celý tento článok je rozprávka, a navyše plná protichodných tvrdení. Ja nie som proti pomoci, ale tiež mi vadí, ak sa aj druhá strana mince prikresluje na lepšiu.
1. Nemecko vymiera a má ho zachrániť množstvo ľudí z iných krajín? Lenže ak Nemcov nahradia Slováci, Sýrčania, Poliaci, Palestínci, Turci a iné národy, bude to Nemecko? Podľa hraníc a občianstva asi áno. Ale nebude to Nemecko tak ako ho poznáme dnes. Kde presnosť a kvalita je štandardom pre zvyšok Európy a sveta. Nemecko a Európa sa zmení. Tak ako dnes nie sú USA štátom Indiánov, ale štátom zložených z imigrantov (niektorí sú tam už vyše 300 rokov, ale sú to imigranti). Nemecko prosto vymrie tak, či tak.
2. Na portáli je zaregistrovaných 650 imigrantov a celkovo očakávajú 800 000 príchodzích. Následne je tvrdenie, že väčšina sú vzdelaní a pracovití. Netvrdím, že nie. Nepoznám tam situáciu, ale prehlásiť, že zo vzorky 650 (neoveriteľných) profilov, je 800 000 prevážne vzdelaných a pracovitých je blbosť alebo klamstvo.
3. Nemecko je v prebytku cez 20 mld. €, štátny rozpočet Slovenska 17 mld. €. Im chýbajú ľudia, na Slovensku je nezamestnanosť nad 12 %. Minimálna mzda 8,5 €/h značne prevyšuje našu veľmi slušnú mzdu, nehovoriac o priemernej. Sme súčasťou tej istej EU. My sa nevieme v rámci jedného celku integrovať a máme tú aroganciu prehlasovať, že zvládneme integrovať niekoľko miliónov ľudí s úplne odlišnou mentalitou?
4. Príbeh manažera pät hviezdičkového hotela je "fantastický" - dal si niekto tú námahu ho overiť v Sýrii? Čo v skutočnosti mohlo viesť človeka na takej pozícii, že sa vydal pešo na 4000 km púť s ostatnými utečencami? Alebo prišiel inak - lietadlo prvou triedou? Žeby časom natočili pokračovanie filmu Hotel Rvanda? Asi nie, pravda bude skôr iná.

18.09.2015 | maugli2

Samozrejme je to tak ako píšeš. Mňa zaráža, ako vôbec niekto môže písať také kydy ako nejaké argumenty. A keď aj píše, tak v rozprávkach chce riešiť následok a nie príčinu. Treba sa zamyslieť, prečo Nemecko (ale aj iné krajiny) vymiera. To nedokážu motivovať, alebo podporovať vlastnú aspoň základnú reprodukciu?? A myslia si, že to vyriešia migrantmi, ktorí sú akože utečenci pred vojnou?? Je to typický príklad nepochopenia doby, akýsi trojsky kôň z moslimských štátov.

18.09.2015 | HromBlesk

Ahoj stále tu strašíme islámom. Ale prečo spájame migrantov s islámom. Ved môžeme migraciu rozumne riadiť. Veď migrantov môžeme zavolať FIlipín, Vietnamu, Laosu,Etiopie, Eritrei, ktorí sa úspešne a dobre integrujú. Tu ide len o to , ako to zorganizujeme, vid príklad USA, selektívnme si vyberiem napr v zmysle 5000 ľudí ročne na Slovensko..kto si nájde job a pracuje 2-5 rokov, môže zostať. príklad USA ked chceš občianstvo skúšky, ústava, prísaha atd atdta td.

Slušná mzda: ano pracovalo by viac ľudí ale nečakj zázrak, na SLovensku nie!!! my platíme 10 EUR a a ľudia sú rovnako leniví ako za 5 EUR. Ani 8,5 EUR by na Slovensku nespôsobilo zásadne zmeny v štruktúre nezamestnaných. Lebo v Nemecku za 8,5 EUR musíš niečo vedieť..prinajmenšom sa slušne správať a vyjadrovať.

CO je na príbehu muža z 5hv hotela zvláštne??? Prečo od nás utekajú lekári, ktorí majú 2-3 TEUR resp programátori??? Lebo chcú žiť v slušnej krajine, kde sa nekradne, kde mu nezávidí sused, kde nemočí za plotom bezdomovec, kde mu neobstrieka pako grafitami dom, kde nie je milion čiernych skládok...preto. A takých ludi by sme mali tu vítať.

18.09.2015 | Pavel Šimon

Ja nestraším islámon. Hovorím o tom, že Nemecko bez Nemcov zanikne tak ako tak.
A 8,5 €/h tiež nie je o zvyšovaní efektívnosti Slovákov, ale ako príklad, že si nevieme zaviesť poriadok v EU a vyhlasujeme niečo o integrácii miliónov.

18.09.2015 | HromBlesk

V tom smere nemám jasný názor. Ked ADOLF hladal korene germánskej arijskej rasy poveril historikov hladaním udatného a ideálnheo národa a historici našli len to že staré germánske kmene boli obrovskí ožrani, darebáci a zabijáci, tlkli ženy a preto ADOLF túto správu zakázal, lebo sa protivila jeho predstave. A hľa čo z toho národa vyrástlo. Kto by povedal, že Čínania a KOrejci utečú tak ďaleko že im budeme kukať na chrbát. A úprimne všetci sme z blízkeho východu, len sme sem prišli nie pred rokom ale pred 30000 rokmi. Chceme povedať že verím, že Nemecko zostane Nemeckom, trocha iným, ale v zásadách podobným , lebo verím že nemecký duch zostane aj v tureckej hlave. V Brémach v Daimleri je polovica čierna a vyrábajú s tam najkrajšie autá od MErcedesu. Rímska ríša tiež zanikla, prevalcovali ju Avavri, Atila, Trákvia, Kartáginci...ale idea žije do dnes....my sme jej nasledovníci aj všetci počerný Taliani a španieli a južania, veľmi sa podobajúci na arabov..prečo asi.

18.09.2015 | rmaly

1, ked niekto strasi Islamom tak je to podla mna iba jeden z dalsich problemov, ale nie hlavny. Ak by sa taketo hordy valili hoci aj z nejakych casti Ruska (nie z Moskvy, ale dajme tomu zo Sibiri), tiez by to bol problem. Ide skor o "necivilizovanost" alebo "nekompatibilitu" nez priamo o Islam ako taky... (moj nazor)
2, celkovo hovoroit, ze tito ludia pomozu vymierajucemu Nemecku mi pride ako keby som tvrdil, ze ak mi chyba 5 zamestnancov, tak to vyriesim ubytovanim 300 bezdomovcov v priestoroch firmy... nema to spolu suvis a ak potrebujem zamestnanca, tak spravim pohovor a neberiem kdekoho z ulice...

18.09.2015 | mascot

Celkom nerozumiem, čo ste chceli povedať tým porovnaním s USA, indiánmi a imigrantami. Keď chcete použiť takúto logiku tak potom by sa patrilo väčšinu dnešných slovákov označiť za imigrantov. Nechcem sa zastávať článku samozrejme, ale takéto tvrdenia sú zcestné.

18.09.2015 | Pavel Šimon

Práve naopak účelom bolo ukázať, že z hľadiska dejín sme tu všetci migranti. Po celom svete. A ak si niekto myslí, že plot niečo zastaví je na omyle. Spomalí to možno.
Ale nadpis hovorí o záchrane Nemecka cez migráciu a to je nezmysel.
Keď sa vrátim k tým Indiánom - pred príchodom na Americký kontinent neboli žiadne USA a teraz sú. Ak si niekto myslí, že je to tak navždy, tak sa mýli. Dokonca i to dnešné Nemecko je krajina iba necelých 30 rokov stará.
Slovensko ešte mladšie.
A znovu zopakujem nie je to navždy.
Avšak môj komentár je najmä o tom, že celý článok je alebo rozprávka nevedemého, alebo zámerné klamstvo.

18.09.2015 | viem, ze nic neviem

☺ a teraz realnost argumentacie ze migranti spasia europu neni vyhlsenie ale novinovy titolok ☺ ak si myslite ze vsetci hovoria o demografickom vyvoji a imigrantov povazuju za liekntak to by om sa hanbil vyzerat pri komentaroch erudovane ☺ nehovorim ze sa v tom vyznam alebo e som odbornik ....ale jednak z moralneho ekonomickeho a z oblasti bezpecnosti su potrebny....demograficky vyvoj mate napisany....prestudujte si nieco o afrike blizkom vychode v oblasti ekonomiky a pochopite preco to ma ekonomicky vyznam a z hladiska silnych ekonomik zistite aj argumentaciu bezpecnosti lebo mat pri sebe vela silnych hracov je nebezpecne.....

19.09.2015 | mba

Videli ste film Hotel Alton? Ak nie, pozrite si ho a potom mozno pochopite, ze vsetko vyssie uvedene moze byt pravda.

Ekonomicke pomery nijako nesuvisia s pocitom bezpecia, strachom o zivot, perspektivou do buducna. Hovori Vam nieco Maslowova teoria o pyramide ludskych potrieb?

Ako chcete legalne cestovat bez dokladov?

Ak uz podstupite zivot ohrozujucu dlhu cestu a v Syrii ste sa mali pred vojnou ekonomicky mozno este lepsie ako na SK, nesiel by ste radsej do vyspelejsej krajiny - naviac, ak Vas tam zvu? t

18.09.2015 | martin33

Spoluziakov zo Syrie som zaciatkom 90. rokov na FEI mal aj ja. Boli to fajn chalani, obcas si dali dokonca aj pivo, ale je to naozaj len spicka ladovca a hodnotit na zaklade tejto malej skusenosti zvysnych 800 000 nedava zmysel.
Aj tento clanok vsak ukazuje nezmyselnosk kvot, ked aj imigrant, ktory plynulo hovori po slovensky a s integraciou by tak mal mensi problem, si vybral Nemecko a nie Slovensko.

18.09.2015 | sona08

ano ano. je to viac menej pravda, avsak je tam hranica a su tam kriteria, ktore migranti musia splnat. a o tom sa celu dobu bavime. o nicom inom. nechat ich pobehovat po poliach jak zajace nikomu nepomaha, ani im. treba na nich zatlacit, aby boli trpezlivi a spolupracovali s miestnymi autoritami. drviva vacsina z nich to aj robi. ale potom su tam taki, co demoluju hotely, hadzu kamene na policiu a napadaju lekarov/novinarov, ktori sa im snazia pomoct, pripadne burcuju k nepokojom. osobne nechapem, co tito ludia v europe este robia. a ludi vytaca to, ze v novinach obranuju prave tych, co robia bordel. respektive chcu, aby sme si ich nevsimali, ale zaroven o nikom inom pomaly nepisu. cest svetlym vinimkam.

miera propagandy, ktora sa siri medialnym priestorom na oboch stranach je neunosna a ma za nasledok radikalizaciu spolocnosti. aj ked sa to moznno nezda, ale ludia nie su az taki vymleti, aby ju nevedeli rozoznat. problem je, ze zacinate vytacat aj umierneny priemer.

vsak si zoberte najnovsie udalosti v Chorvatsku. porobili sa krasne propagandisticke fotky ako Chorvati vsetko zvladaju "sunshine lollipops" a o par hodin citame spravy o chaose, lebo ludia nevedia vklude nastupit do autobusu, povolana poriadkova policia do Zahrebu, zatvaranie hranic ... to vazne nik v mediach nechape preco su ludia taki nasr.ti?!

je statisticky nemozne, ze medzi milionom ludi nie je par % kriminalnikov. to je proste normalne a tych treba identifikovat. lebo ludia nie su len dobri, a nie su len zli, su roznorodi. a na bordel a chaos je potrebnych vazne len zopar idiotov a tych uz v Europe mame pozehnane. vsak pani Merkelova.

18.09.2015 | Ivan Schultz

Bakalárska práca, postavená na ideológii socialistického internacionalizmu ako základ pre článok na titulke popredného ekonomického periodika 26 rokov po Nežnej!?

Nič proti slepému idealizmu mladých ľudí, z toho sa väčšinou vyrastá, ale článok je politický manifest. Nie je ani náznakom odborný, chýba mu silné zdôraznenie dopadov živelného sociálneho inžinierstva. Imigranti nemôžu zachrániť Nemecko, môžu len doplniť počet obyvateľov, čo samo o sebe prináša Nemecku rýchly rast nákladov na úkor uspokojenia súčasných aj budúcich potrieb občanov Nemecka.

Návratnosť nikto nevie a nemôže spočítať jednoducho preto, lebo afro-ázijská imigrácia do Nemecka nie je výsledkom kalkulovaného, reformného a spoločenským konsenzom prijatého plánu. Je politickým rozhodnutím socialistov, ktorí majú k dispozícii dostatok peňazí druhých ľudí. Socialisti teraz rozhadzujú peniaze a ožobračujú práve tých ľudí, pre ktorých „dobro“ toto vraj robia...
A až socialisti tieto peniaze minú, ako vždy, Nemci budú chudobnejší a nastanú aj iné (ne)tušené dôsledky. A ako vždy, socialisti budú hľadať, koho ešte viac zdaniť a koho obviniť z neúspechu.
....
Spisy socialistů jsou plné podobných utopických představ. Ať už sami sebe nazývají marxistickými nebo nemarxistickými socialisty, technokraty nebo prostě plánovači, všichni touží po tom, aby nám ukázali, jak hloupě jsou věci v realitě uspořádány a jak šťastně bychom mohli žít, kdybychom svěřili reformátorům diktátorské pravomoci.
Říkají, že jsou to pouze nedostatky kapitalistického způsobu výroby, jež brání lidstvu těšit se ze všech vymožeností, které by mohly být vytvořeny za současného stavu technologických znalostí. Zásadní chybou tohoto racionalistického fantazírování je špatné pochopení podstaty dostupných kapitálových statků a jejich vzácnosti...
Skutečnost, že ne každé technologické zlepšení je okamžitě použito ve všech možných užitích, je stejně jasná jako to, že ne všichni vyhazují svá stará auta nebo staré oblečení okamžitě poté, co se na trhu objeví lepší auto nebo přijdou do módy nové vzory. Ve všech těchto případech jsou lidé motivováni vzácností dostupných statků. - Mises, Lidské jednání.

18.09.2015 | libertarian

Tá bakalárska práca, postavená na ideológii socialistického internacionalizmu, je asi reakciou na potreby bruselských politikov. Brusel sa dokáže odmeniť tým, čo ich podporujú.

18.09.2015 | salamoon

a co maju imigranti s akymsi socialistickym internacionalizmom ? lebo ja uz pekne dlho ziaden socializmus nikde nevidim...okrem toho, ako je mozne, ze anarchokapitalista/libertarian citujuci Misesa odrazu opusti svoje mantry a postavi sa na stranu statu ?

18.09.2015 | libertarian

1. Ten pojem "socialisticky internacionalizmus" som prevzal ako citáciu na komentár vyššie.
2. Živiť zahraničných ludí z penazí vlastných občanov je SOCIALISTICKÉ a aj internacionálne.
3. Nikde som sa nepostavil na stranu tátu.

Takže vôbec nechápem, o čom to píšeš.

18.09.2015 | Ivan Schultz

http://digilib.phil....

18.09.2015 | mavra

ano, zachrania ich, akurat ze to uz nebude Nemecko.....myslim ze aj samotni Nemci si toto uvedomuju ale uz rezignovali, je to ich jedina moznost ako krajine a priemyslu dat istu kontinuitu.....schopnost sebareflexie a priznania si ze nieco v nastaveni spolocnosti nie je spravne kedze sa vyhybaju mat vlastnych potomkov nepreukazali a preto je to v prirode zariadene tak ze zaniknu (nie naraz, v case). Pri vsetkych technologickych a biznisovych uspechoch si akosi nevsimli ze rezignovali na ten uplne zakladny prirodny instinkt - vytvorenie potomstva. Zijeme tak ako by sme mali dvadsat, tridsat, styridsat ...uz navzdy, lenze o par rokov budeme mat aj patdesiat, sestdesiat a snad aj sedemdesiat rokov....je sanca ze blbe nastavenie ktore mame aj my na slovensku nas dobehne este pocas nasho zivota (a tak je to spravne :) ..nespravne by bolo ak by sa to vypomstilo az na generacii nasich deti (my konkretne mame doma 3).

18.09.2015 | LPB

Beriem článok vyložene ako provokáciu (na diskusiu, čítanosť)... uveriteľný je iba posledný odstavec.

Nie všetkým Nadľuďom sa chce do sveta. Čína, India, Brazília... Tak si pozvú svet k sebe. Nadľudí nemusí byť veľa, rozhoduje kvalita, nie kvantita. Primerane veľa by malo byť otrokov, muklov, oviec... daňovníkov, spotrebiteľov... najlepší sú samozrejme tí vzdelaní a zároveň sprostí. Tam sa dá vytĺcť najvyššia pridaná hodnota.

Afrika asi nemá problém so starnutím. Tak by mala prekvitať jedna radosť, či?

18.09.2015 | Roman Kanala

O tej nemeckej precíznosti a pracovitosti. Viete, prečo VW miluje Bratislavu? Nemci majú radi precíznu, dobre urobenú prácu. V Bratislave dosahujú najlepšiu kvalitu zo všetkých fabrík na svete a preto im zverujú náročné luxusné modely s vysokou pridanou hodnotou, kde by reklamácie výrobcu vyšli draho.

Ako to je možné? Možné to je tak, že v Bratislave je tisícka rozprávkový plat a majú za ňu dobrých pracovníkov. Ľudia sa bijú, aby mohli robiť vo VW. V Nemecku robia za trojnásobok na pásoch akurát tak Turci. Nemcovi ak spadne do dverí skrutka, všetko rozoberie, nájde ju a vyloví. Turek to nechá tak.

Nemci milujú poriadok a dobre urobenú prácu. Preto chodia do Švajčiarska a doma ich nahrádzajú Turci. Sýrčania ich nenahradia.

18.09.2015 | libertarian

Tento článok je poriadna blbosť. Takto srandovne a lživo podporovať bruselskú politiku, a bruselských soudruhov, to je trápne. Autor predpokladá, že čitatelia sú všetci hlupáci ???
Podľa autora putujú tí imigranti pešo celou europou, aby zachránili nemeckých dôchodcov. Písať argumenty proti článku je zbytočné - na webe ich je spusta.

18.09.2015 | wtf

jj mal som Trend sa seriozne medium ale tymto dost klesaju na uroven presstitutiek zo SME ale dennika N

18.09.2015 | mavra

dufam ze mi toto etrend nezmaze, ale ked sme pri tejto teme tu este jeden zaujimavy clanok z dennika Echo24.cz

Nemecka diktatura dobra rozestvava evropu

http://echo24.cz/a/...