Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Nemocnica v Trnave nevezme späť všetky sestry

08.02.2016, 15:59 | SITA

Vedenie Fakultnej nemocnice v Trnave nesúhlasí s plošným a bezpodmienečným prijatím všetkých sestier, ktoré v rámci štrajku podali výpovede a momentálne už nie sú zamestnancami nemocnice. Na návrat do nemocníc vyzval sestry 5. februára premiér Robert Fico.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

„Všetky uvoľnené pracovné pozície by podľa nášho názoru mali byť obsadzované podľa platných normatívov a podľa konkrétnych potrieb jednotlivých oddelení," uvádza sa vo vyhlásení vedenia Fakultnej nemocnice v Trnave, ktoré v pondelok poskytol jej hovorca Matúš Stračiak.

V uplynulom období nemocnica prijala do pracovného pomeru nových zamestnancov, ktorí pracujú tak, aby bol pacient a chod nemocnice zabezpečený v plnom rozsahu. „Pri nových prijatiach do zamestnania budú vedenia kliník a oddelení a vedenie nemocnice postupovať v súlade so Zákonníkom práce a s ohľadom na kvality uchádzačov," uvádza nemocnica. Ak by prijala všetky odídené sestry, musela by novoprijatých zamestnancov prepustiť, čo si vedenie nevie predstaviť.

Z trnavskej nemocnice odišlo koncom januára 56 sestier, na uvoľnené miesta nastúpilo 16 nových. Ďalších deväť chce odísť na konci februára. O návrate do nemocnice neprišla v priebehu pondelňajšieho dopoludnia rokovať ani jedna sestra.

Premiér Fico vyzval 5. februára sestry, ktoré podali výpoveď, aby sa vrátili do nemocníc. Ich zamestnávatelia by im podľa neho mali preplatiť aj tie dni, keď už zamestnané neboli. „Jednoducho, ako keby sa nič nestalo. Keby nastúpili do zamestnania, tak budú pokračovať ďalej v práci," povedal vtedy predseda vlády. Pripomenul, že jeho vláda vyčlenila na zvýšenie platov zdravotníckych pracovníkov 50 mil. eur a zvýšenie by sestry mali mať na svojich platových dekrétoch.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy návrat, nemocnice, nesúhlas, sestry, Trnava

Diskusia (0 reakcií)