Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nemôže normálne pracovať. Kováčik čoskoro oznámi, kedy odíde z funkcie

05.06.2018, 13:17 | TASR

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik v krátkom čase verejnosti oznámi, kedy odíde zo svojej funkcie. Povedal to v utorok novinárom s tým, že jeho abdikácia príde oveľa skôr, ako sa v roku 2021 skončí jeho riadne funkčné obdobie.

  • Tlačiť
  • 6

„Nedá sa robiť normálna práca pod takýmto tlakom a stále čeliť nezmyselným obvineniam. Rešpektujem názory ľudí na ulici, ale aj názory tých, ktorí ma podporujú a hovoria, aby som ostal,“ zdôraznil. Kedy svoj odchod oznámi, nepovedal.

Na pôde Ústavnoprávneho výboru NR SR Kováčik poslancom potvrdil, že dozoruje už len veci, ktoré sa viac-menej týkajú kauzy Gorila.

Neprehliadnite

„Žiadne nové veci si neprideľujem. Mám v dozore 17 trestných vecí, v piatich je vznesené obvinenie. Predpoklad je, že to bude ukončené do konca tohto roka, resp. do polovice budúceho,“ poznamenal.

O svojom predčasnom konci vo funkcii hovoril D. Kováčik ešte minulý rok. Odvtedy nepovedal, kedy tak urobí.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy Dušan Kováčik