Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Odvážna Greta. Mladá aktivistka, ktorá spôsobila ošiaľ a zmenila svet

18.08.2019 | Jaroslav Fabok

Diskusia (14 reakcií) Pravidlá diskusie

18.08.2019 | zajo-

CCCP nehasí katastrofu:

Požiare na Sibíri uvoľnili do atmosféry od začiatku júna do 21. júla už sto megaton oxidu uhličitého, upozornil server BBC. Vedci varujú, že popolček roznášaný vetrom do veľkých vzdialeností môže urýchliť topenie arktických ľadovcov. Uhasenie požiarov je však v nedohľadne:

https://www.irozhla...

19.08.2019 | MarosC

Gretin vylet nie je taky ekologicky by sa mohklo zdat...ak by letela, stacili by 4 letenky, takto ich treba 6. https://www.thetime...

19.08.2019 | Runforfun

V jej veku som bol podobný ako ona. Aj podobne naivný. Prisahal som že nebudem mať nikdy auto. A mám. Pamätám sa ako sme si hovorili že musíme nosiť iba prírodné veci....iba bavlnené veci, veď sú prirodzené...a raz som bol Uzbekistane a videl som čo spôsobilo pestovanie bavlníka a vytriezvel som. CHel som jesť iba soju a potom som videl ako koli soji vyrubala Brazilia polovicu pralesov. Mal som deti a neprekonal som pohodlie jednorázových plienok, a verím že ani ona čo sa týka hygienických potrieb. Je ekologikcé trepať sa loďou na konferenciu??? NIE. Stačila jedna videokonferencia . Celá konferencia sa mohla konať cez videomosty a ušetrili by prírodu ďaleko viac. KAždý rok pribudne na svete 80.000.000 hladných krkov. Jedno celé Nemecko. Musíme zastaviť plýtvanie a pribúdanie populácie.

19.08.2019 | sano b

to zneuzite nedochodca potrebuje odbornu pomoc, nie obdiv nedovzdelanych tiezzurnalistov

19.08.2019 | vijackakruspanova

a serial Gretka pokracuje.

19.08.2019 | noblesa

bez clanku o Grete by sa poniektorym pisalkom ani neratal den

19.08.2019 | atabaz

Popularita Grety (nápadne celosvetovo medializovaná a nápadne rýchlo rastúca) vyvoláva silné pochybnosti o tom, že pôvodcom aktivít tohto dieťaťa, nech by bolo akokoľvek zapálené za idey ochrany planéty pred dôsledkami zhoršujúcej sa klímy, je samotné dieťa. Ktosi potrebuje z takto umelo budovanej popularity "detského politika" ťažiť.

Namieste je otázka, či burcovať svetovú verejnosť za odstraňovanie akýchkoľvek svetových problémov bude treba aj "nasadzovaním" takých "detských politikov".

Je jasné ako deň, že inšpiráciou nástupu "detských celosvetových aktivistov" (popri Gréte sa už hlásia o slovo i ďalší) bola nie tak dávno Nobelovou cenou odmenená dievčina - aktivistka, jednak obeť istých zvykových, náboženských a politických predsudkov a násilností, jednak ich celosvetovo známa kritička.

Zaujímavé je už aj toto - v záujme akceptovania nevyhnutnej pestrej činnosti detských aktivistov, ktorej tí musia "obetovať" istý čas, treba akceptovať aj to, že takúto činnosť budú vyvíjať nie vo svojom prázdninovom čase (sú to ešte školopovinné detiˇ), ale v čase, ktorý si "odoprú" zo svojho povinného školského vzdelávania (napríklad im pravidelne obetujú všetky piatky školského roka). Aj odborná verejnosť im to "odobrí", ospravedlní ich, veď "vysokým cieľom treba obetovať tie malichernejšie".

19.08.2019 | Ujo Peter

Uplne zavadzajuci perex: Zviditeľnila sa ... ... V masívnej kampani sa jej podarilo upozorniť ..., ktoré si vďaka nej ... personalizácia masívnej oblbovacej, ale pomerne primitívnej kampane je typickým znakom toho že ju neriadia a nie sú za tým, resp. nepobrala rozum zo zdrojov ktoré pripravili odborníci - klimatológovia a ekológovia - jednoducho dievčina má dojem ... a môže všetko ... celkovo to považujem za infantilizáciu vážnych problémov :-(

19.08.2019 | Staromestsky bonvian

Chudak dieta. Byt figurkou v rukach ekoteroristov...

19.08.2019 | salamoon

chcel si povedat kapitalistov, kt. na tom robia biznis

20.08.2019 | Martin Masarik

Pomaly toľko trolov a konšpiračných blbov, ako keby kritizovali Sovietsky Zväz. Jedno mladé dievča, ktoré nemá na háku ekológiu, vám toľko vadí?

20.08.2019 | Niless

nevadi nam, vadi nam ze deti sa tahaju do kampane v ktorej nezmozu nic a navyse nepridu so ziadnym zasadny. riesenim. to sa moze rovnako obliect do bielych siat, vziat bielu zastavu a ist krizom cez celu syriu aby sa zastavil konflikt. pekne gesto ale nic neriesi.

20.08.2019 | Vlasko

Autor sa pridava do zoznamu ludi co nevedia rozmyslat a pisu emotivne. Takych treba v Trende viac a viac. Analyzy ekosialenstva nam netreba. Staci pisat o psychicky narusenom dievcati, zneuzivanom svojimi rodicmi a inymi organizaciami na sirenie strachu ako o spasitelke.

20.08.2019 | Pip-boy

Nevadí, vzniká Denník E, pevne dúfam, že takíto ľavičiarski aktivisti tam budú priťahovaní ako silným magnetom...