Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nesrovnal sľúbil opravy ciest po celej Bratislave. Začať sa má Bajkalskou

15.02.2018, 14:27 | SITA

Cestári by mali pracovať hlavne cez víkendy, aby v dopravných špičkách vedeli autá po ceste prejsť. O ďalších obmedzeniach bude mesto informovať neskôr, keď sa dohodne s políciou. Oprava by mala trvať viac ako šesť týždňov.

  • Tlačiť
  • 3

Magistrát chce začiatkom marca začať s opravou cesty na Bajkalskej ulici. Cestu na tejto ulici chcú opravovať v oboch jazdných pruhoch od Prístavného mosta po križovatku ulice s Trnavskou cestou a počas opráv bude prejazdná. Úplne uzavrieť ju mesto neplánuje.

„Je to reakcia mesta na to, že štát bude pripravovať diaľnicu D4 a cestu R7 a začne sa v tomto úseku,“ informoval dnes na brífingu primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Celkom chce dať opraviť „sto kilometrov cestných pruhov“.

Neprehliadnite

Využiť by chceli školské prázdniny

„Budeme opravovať obrusnú vrstvu komunikácie, vždy záleží na tom, ako je spodná vrstva zničená,“ dodal riaditeľ správy bratislavských komunikácií Marcel Held.

Ďalšími úsekmi, ktoré v tomto roku obnovia, sú aj petržalské cesty na Dolnozemskej ceste a na Jiráskovej ulici, vynovená bude aj cesta na Mamateyovej ulici. V Novom Meste to bude Pionierska, Odbojárska i Račianska ulica, v Karlovej Vsi cesty na uliciach Hany Meličkovej a Lamačská.

Vrakuňa bude mať nové cesty na uliciach Hradská a Kazanská. Na opravy chce mesto podľa primátora využiť letné školské prázdniny tak, aby boli cesty hotové v septembri a najneskôr v októbri.

Z vlastného dá mesto sedem miliónov

Bratislavský magistrát chce spolu investovať šestnásť miliónov eur. Z nich sedem miliónov dá na cesty mesto zo svojho rozpočtu, ďalších deväť miliónov bude z balíka peňazí, ktoré na opravu ciest v hlavnom meste vyčlenila vláda. Tá vlani v decembri schválila pre bratislavské cesty 11 miliónov eur.

Ľudia a vodiči v Bratislave čakajú aj na to, kedy mesto ohlási opravu cesty na Mlynských nivách v bratislavskom Ružinove.

Termín začiatku obnovy však stále nie je známy. Stavebné práce na obnove ulice plánuje investor projektu novej autobusovej stanice Nivy, spoločnosť HB Reavis.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Bratislava, cesty, oprava