Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nezamestnanosť v decembri pokorila 14 percent

21.01.2013 | Marek Legéň

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

21.01.2013 | HromBlesk

A bude horšie, nie len preto lebo Fico, lebo kríza, lebo zákonník práce. Hlavná príčina je kdesi inde. Poďme ju hľadať: V tomto roku je na Slovensku aplikovaný najväčší projekt robotizácie v tejto krajine 1600 robotov do VW Blava. Týchto 1600 robotov treba aj preto lebo zaručujú kvalitu ale aj preto lebo pracovná sila je na Slovensku tak drahá že sa oplatí robot. Človek vo VW stojí 20-25 TEUR ročne, na tri smeny 75 TEUR ročne a to sa už robot začína oplácať, neotravuje, neštrajkuje, nechorie a nefajčí..VW bude mať super čísla, nabehne im objem predaja, narastie HDP ale čo sa udeje??? nepribudne zamestnanosť. a to je len jeden príklad. Povedzme že z tých 1600 robotov na tri smeny je 800 podmienených kvalitou a zbytok ako náhrada manipulácie človeka t.j. 2400 ľudí. Od 2010 VW intenzívne investuje do náhrady manuálnych operácií na robotické. Toto je trend.
Ale ako bolo v Karlíkovej tovarni na čokoládu. Wili Wonka nahradil človeka robotom, ale neskôr ho zobral aby ten robot mastil olejničkou. A tu je naša šanca. Šanca ktorú nevyužívame, ktorá je výsledkom dlhodobého zanedbania školstva a spolpráce školy a priemyslu. My tých ľudí na mazanie, opravovanie a programovanie robotov nemáme. Nevychovali sme ich. Zúfalý VW nevie čo ďalej, uvažuje o vlastnej škole aby napravil tento chaos a zabezpečil si sám ľudí na prácu s vysokou pridanou hodnotou po ktorej tak voláme. Takže kedy klesne nezamestnanosť??? Keď začneme vychovávať vzdelávať samostatných suverénnych sebavedomých ľudí, ktorí študovali to čo potrebuje priemysel dneška a budúcnosti, ktorí po ukončení školy môžu hneď nastúpiť, ktorí sa už počas školy zaujímali o firmy a praxovali. Ja viem je tu stratená generácia tých čo už nezmeníme a musíme im niečo dať robiť, ok tak dajme podporu aj takým firmám ,ale dočasne, čo nám krátkodobo zamestnajú aj takých ľudí čo im vysvetlíme odkiaľ kam čo ma podať a stlačiť, ale druhú generáciu sme mali už mať z iného cesta. A to sme prepásli a do vtedy sa nezamestnanosť na Slovensku nezmeni. Slušní investori hovoria, prišli sme sem za lacnou a odbornou praconou silou, ďalej hovoria..Ok sme už ochotní platiť viac za viac pridanej hodnoty rozumej rozumu, ale za chvíľu nebudem mať komu, lebo deti neštudujú techniku, ale psychlogiu, takže odídu a bude horšie. Prichádza to po čom sme volali práca pre vyššiu pridanú hodnotu a my neviem čo s tým. Čim ďalej je treba menej jednoduchej práce navyše takú vedia robiť všade a za menej ako Slováci , my musíme začať robiť nadstavbu..ale s kým. TO nech nám odpovie Mikolaj, Ftáčnik, Caplovič, všetky generácie trulkov , ktorí hovorili o voľnom trhu vzdelania. Tak dnes to máte páni na tanieri. Toto je výsledok. 420 Tis nezamestnaných a ty nevieš nájsť obkladača alebo opravára.

21.01.2013 | Motylx

Stale poucne: Protože neřídím jeden podnik, ale jako lektor a poradce se podílím - i když možná často dílem malým - na řízení více firem, můj pohled na otázku úspěšnosti podnikání ve vztahu k myšlenkám Tomáše Bati je obecnější. Nahlížím totiž často do "kuchyně" a myšlení dnešních manažerů a přesvědčuji se o tom, že se i dnes nevyplácí ignorovat myšlenky, které nám Tomáš Baťa zanechal.

Úvodní citát z Baťových projevů není zvolen náhodně. Tomáš Baťa si uvědomoval sílu vzdělání, ne ovšem vzdělání jakéhokoliv a vzdělání za každou cenu. Inspirován jak zkušenostmi z pobytu ve Spojených státech, tak vlastní praxí, zdůrazňoval úlohu vzdělání praktického, k okamžitému užitku. Školy, které ve Zlíně zřídil, nebyly určeny k rozšíření počtu akademiků, ale k výchově praktiků - zaměstnanců Baťových závodů. Nám se možná dnes může zdát, že Baťův důraz na okamžitý užitek a praxi, stejně jako volání po tom, aby se každé dítě už od šesti let učilo hospodařit a ze všeho získávat prospěch, byl přehnaný, přízemní a hrubě materiální. Musíme si ovšem uvědomit, že jeho zkušenost, jak osobní, tak nabytá ve funkci člena zastupitelstva země Moravskoslezské, byla jednoznačná - kdo nehledí na praktický užitek, ten zůstane navždy v bídě.

21.01.2013 | Motylx

viac na : http://www.zlin.est...

21.01.2013 | FB

http://prezi.com/jnm...

nalistujte si slide c. 11, mozte si nabuduce usetrit cas so zdlhavym vysvetlovanim

22.01.2013 | PaloK

Akakolvek praca nahraditelna strojom za rentabilnych podmienok BUDE nahradena strojom. Skor ci neskor. Toto si musia uvedomit hlavne mladi ludia a ich rodicia (ktori by mali dost inteligentni a prezieravi na to) a vlastnym zaujmom o perspektivne oblasti vytvoria nepriamy tlak na vzdelavaci system.

Krajine, v ktorej je byrokracia doslova nabozenstvom nielen v statnej sprave, ale aj v mnohych sukromnych firmach, by tiez prospela automatizacia tejto byrokracie, aby sa este viac ludi prepustilo a boli nuteni sa venovat cinnostiam, ktore vyvaraju nieco nove.

Koniec koncov, aj tak vsetko zavisi na ludoch a nie nasej vlade, pretoze tych vsivakov sme si zvolili sami, nekontrolujeme ich, nevyhadzujeme z postov. Zerieme bordel, ktorym nas krmia komercne televizie a o kritickom mysleni poculo mozno 25% obyvatelov.