Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nezamestnanosť v októbri rástla

20.11.2012, 15:00 | ČTK

Bez práce je na Slovensku takmer 370-tisíc ľudí

  • Tlačiť
  • 0

Miera nezamestnanosti na Slovensku v októbri stúpla na 13,69 percenta z 13,44 percenta v septembri. Dostala sa tak blízko dlhodobého maxima, kde bola na začiatku tohto roka. Vyplýva to z informácií, ktoré v utorok zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Počet registrovaných nezamestnaných, ktorí mohli nastúpiť do práce, v októbri vzrástol na takmer 370-tisíc ľudí. V septembri bolo bez práce viac než 363-tisíc ľudí na Slovensku.

Vysoká nezamestnanosť je jedným z najväčších problémov ekonomiky. Tento rok vo februári, kedy bolo bez práce 13,76 percenta ľudí, sa miera nezamestnanosti vyšplhala na viac ako sedemročné maximum.

Kvôli očakávanému spomaleniu tempa hospodárskeho rastu sa zlepšenie situácie na trhu práce neočakáva ani v budúcom roku. Opozícia i niektorí ekonómovia upozorňujú, že nezamestnanosť by naopak mohla stúpať aj kvôli zvýšeniu daní a povinných odvodov alebo kvôli schváleným zmenám v Zákonníku práce, ktorý od budúceho roka napríklad posilní práva zamestnancov a odborov.

Ilustračné foto na titulke - Miro Nôta

  • Tlačiť
  • 0

Tagy nezamestnanosť, Slovensko

Diskusia (0 reakcií)