Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nezamestnanosť zostala pod piatimi percentami, voľných je 100-tisíc miest

20.09.2019, 11:13 | TASR

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v auguste tohto roka zostala na úrovni 4,97 percenta. Medzimesačne sa nezmenila a medziročne poklesla o 0,45 percentuálneho bodu (p. b.). V piatok o tom informoval generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) Marián Valentovič.

  • Tlačiť
  • 9

„Stav disponibilných uchádzačov o zamestnanie v auguste dosiahol 137 006 osôb. Medzimesačne, v porovnaní s júlom, vzrástol o 33 osôb, čo je o 0,02 percenta, medziročne poklesol o 8,01 percenta, a to o 11 929 osôb,“ spresnil M. Valentovič.

Neprehliadnite


V auguste bol v štyroch krajoch zaznamenaný medzimesačný pokles miery evidovanej nezamestnanosti. Najvýraznejší pokles, a to o 0,06 p. b., bol dosiahnutý v Košickom kraji. V troch krajoch zaznamenalo ÚPSVaR medzimesačný nárast nezamestnanosti, z toho najviac, o 0,1 p. b., zaznamenali v Nitrianskom kraji. V Banskobystrickom kraji sa miera evidovanej nezamestnanosti nezmenila.

Najvyššiu mieru nezamestnanosti zaznamenal Prešovský kraj s 8,3 percenta nezamestnaných, nad slovenským priemerom boli aj Banskobystrický kraj s 6,59 percenta nezamestnaných a Košický kraj, kde miera nezamestnanosti dosiahla 7,59 percenta.

Z okresov má najvyššiu mieru nezamestnanosti Rimavská Sobota s 15,17 percenta nezamestnaných, naopak, najmenšie percento nezamestnaných, a to 1,94 percenta eviduje ÚPSVaR v okrese Šaľa.

Ku koncu augusta úrady práce evidovali 94 895 voľných pracovných miest, čo je v medzimesačnom porovnaní o 1029 miest viac.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy nezamestnanosť