Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nezmysel a paškvil od SNS. Špeciálny odvod pre reťazce už skúšali inde

12.10.2018 | Marián Leško | Ján Záborský

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

12.10.2018 | HromBlesk

Minule som bol po roku v LIDL. Made in Slovakia skoro nič, nič, nič. Ja by som im vypálil 10% dan.

12.10.2018 | Balt

Uvedomujete si, že novou daňou prinútite reťazce sčasti zdražiť a sčasti hľadať úspory nakupovaním lacnejších (t.j. zvyčajne neslovenských) potravín???

12.10.2018 | HromBlesk

Na uvod ano potom by sa prisposobili.

CO je porblem LIDL ALDI. VErtikálna kumulácia . Aldi má vlastné závody na spracovanie, vlastné polia, vlastné farmy. NEdostanete sa do retazca, lebo oni majú vlastné výrobné kapacity , potrebujú vyťažiť vlastné kapacity a až potom cudzie.

12.10.2018 | sammy_dlx

Aldi ani Lidl nie su vertikalne integrovani, ich sila spociva prave v to ze mackaju didavatelov co to ide.

12.10.2018 | trendblok

ok a kto to zaplati ? Ak mate problem s Lidlom, kto Vam drzi noz na krku ze tam musite nakupovat?

12.10.2018 | shaggy

Ty tomu nerozumieš. Keď si nízkopríjmový heslovák (ktorý väčšinou veľa rozumu nepobral), tak musíš chodiť jedine do Lidla. A potom žiadať pre ne 10% daň, aby nakupoval za drahšie.

12.10.2018 | shaggy

Hej, ty si z tých, čo by vypálili aj dediny len preto, že je to proti tvojmu etatistickému názoru.

12.10.2018 | IvanPe

Mozno by stacilo aby si ludia podrobne prestudovali geograficku mapu Slovenska. A mozno by potom prestali snivat o rajskej zahrade v horskom prostredi kam je aj cestu postavit take drahe, ze sa to ani po takmer 30 rokoch intenzivnych slubov a mnoho mnoho mnoho miliard penazi nepodarilo.
Ale co uz so Slovenskym volicom, 10 mesiacov z roku kuri v peci a co nenarastie za tie dva mesiace to radaej ani nezasadi, naco. Zemiakove produkty (uz som videl aj klobasy) so syrom a tvrdy alkohol (na zimu) to istia.
Inak ta sebestacnost to znamena, ze vsetci budeme jest zemiaky, bandurky, erteple, ... ci ako sa to v kazdej doline rydzo slovenskej vola)?

12.10.2018 | HromBlesk

NEsúhlasím. Slováci zbohatli a preferujú kvalitu a aj lokálne výorbky, len musia mať na výber. CO ej v Lidli??? ani jeden slovenský jogurt ANI JEDEN. Ani jedna zelenina. NEsnívame o sebestatočnosti..avšak určite rád chodíte obdiovavť krásny rakúpsky vidiek...aj náš by bol taký keby dostal šancu a mnohí to už aj robia a odbre robia. Viediek, ktrý dá šancu dôstojne žiť ľudom ktorí obránajú pôdu, nejde len o dodtácie al o odbyt ich výrobkov. Máme ako zákazníci voľbu?? Slováci pestujú dobytok a predávajú do Rakúska a nám vozia 2 ročné maso zo SPanielska. CHodte do lidlu a vypýtajte si slovenskú sviečkovú, slovenský jogurt. Nemáte šancu.

12.10.2018 | sammy_dlx

Lidl nie je o kvalite ale o nizkych cenach

12.10.2018 | trendblok

A tato dan to ako napravi? Tak ze prachy ktore vsetci zaplatime naviac pri nákupoch par vyvolených z SNS rozkradne cez tzv. podporu prvovyroby. Ci uz farmary z vychodu vysumeli? Ved nech taliani cez svoju nastrcenu vladnu reprezentantku vratia aspon trosku penazi co vytiahli z polnohospodarstva. Tu sa kradne rabuje pod dohladom Smeru, SNS a im podobných a ked nahodny generator slov vypluje idiotinu typu novej dane tak okradana slovac este zatlieska lebo ved zli zli zli obchodnici no no no. Staci ked posleme do pecka vládnych reprezentantov najlepsie za Kocnerom a budu vsetci prekvapkani kolko penazi zrazu zostane v statnom rozpocte... Takze uplne inde treba brat!!!

12.10.2018 | IvanPe

Co ma kvalita produktov spolocne s tym, ze Slovensko je hornate a vacsinou studene?
Chcete volbu? Tak prestante kupovat cenu a kupujte kvalitu, ten vyrobca co sa neprisposobi skrachuje. A ak to neviete rozlisit tak sa to naucte, vsetci to musime, inak nas budu krmit odpadom. Co aj robia, vacsinou.
Chcete podporit domacu produkciu, tak vo volbach nevolte tych co vas uplacaju drahym nekontrolovatelnym rozhadzovanim nasich dani. Rakusania to vedia, preto nerozdavaju krajinu pentam, kocnerom, a pod.