Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Neznámi páchatelia v Košiciach zbúrali motokárový areál buldozérom

22.08.2019, 16:45 | vp | © 2019 News and Media Holding

V Košiciach rieši polícia netypický prípad. V stredu v ranných hodinách neznámi páchatelia zbúrali miestnu motokársku dráhu. Stačilo im na to necelých dvadsať minúť. Zúfalí majitelia dráhy netušia, kto by mohol za útokom na ich majetok stáť.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Košice

Na košickom sídlisku Nad jazerom sa včera v ranných hodinách udiala situácia, ako vystrihnutá z akčného filmu. Do areálu motokárskej dráhy na ulici Napájadlá vtrhli dvaja neznámi páchatelia. Pomocou stavebného buldozéru prerazili plot a následne zrovnali dráhu so zemou. Informuje o tom lokálny denník Korzár.

Stačilo dvadsať minút

Na záberoch z bezpečnostnej kamery je vidieť, že páchatelia išli na istotu. Buldozér, ktorý na zbúranie motokárskej dráhy použili mal v prednej časti bagrovu lyžicu, vďaka nej útok netrval ani 20 minút.

„Polícia prijala trestné oznámenie a v danej veci začala trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci,“ potvrdila pre Korzár krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Keďže sa demolácia uskutočnila v skorých ranných hodinách, tesne pred pol šiestou, v okolitých prevádzkach ešte neboli zamestnanci. A tak polícii chýbajú svedkovia.

Páchatelia poškodili prístrešky, posedenia, motokáry a štvorkolky. Celková škoda zatiaľ nie je vyčíslená.

Sťažnosti na hluk

Na motokársku dráhu, ktorá bola otvorená len necelé dva roky, sa v minulosti sťažovali obyvatelia sídliska. Napriek tomu, že dráha je v priemyselnej zóne.

Najviac sťažností bolo z okolitých ulíc ako Čingovska, Ladožska a Ždiarska, ktoré sú od areálu vzdialené len 260 až 450 metrov. Obyvatelia pred rokom tvrdili, že z dráhy sa v niektorých dňoch ozýval hluk aj o polnoci.

Majitelia dráhy si dali vypracovať hlukové merania. Hlučnosť bola podľa nich v norme a prevádzkové hodiny sa nezmenili.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Košice