Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Neznámy zlodej ukradol z auta osobné dáta 30-tisíc zamestnancov Facebooku

14.12.2019, 13:10 | ČTK

Osobné dáta takmer 30-tisíc súčasných aj bývalých amerických zamestnancov spoločnosti Facebook ukradol minulý mesiac neznámy zlodej z automobilu jedného z pracovníkov firmy. Informovala o tom dnes agentúra Bloomberg. Z auta zmizlo niekoľko pevných diskov, na ktorých boli dáta uložené v nezašifrovanej podobe.

  • Tlačiť
  • 2

Podľa hovorkyne Facebooku boli na diskoch uložené informácie o menách a platoch ľudí, ktorí v amerických kanceláriách spoločnosti pracovali v roku 2018.

Neprehliadnite

Údaje zahŕňali aj čísla ich bankových účtov a čiastočne aj dáta o sociálnom zabezpečení. Žiadne informácie o užívateľoch na dátových nosičoch nie sú, uviedla hovorkyňa.

Podľa vyšetrovateľov nebola krádež cielená, zlodej zrejme netušil, čo v aute našiel. Krádež sa stala 17. novembra, postihnutí pracovníci Facebooku boli ale informovaní až v minulých dňoch, uviedla agentúra.

Zamestnanec firmy, z ktorého auta disky zmizli, pracoval NA mzdovom oddelení Facebooku a pevné disky z pracoviska odniesť nemohol. Po páchateľovi americká polícia zatiaľ neúspešne pátra, napísala agentúra Bloomberg.

  • Tlačiť
  • 2