Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nitrianskym krajom sa šíri chrípka. Zatvorila viac ako dve desiatky škôl

10.02.2020, 09:30 | TASR

Chorobnosť na chrípku v Nitrianskom kraji aj v uplynulom týždni rástla. Podľa údajov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre zatvorila chrípka viac ako dve desiatky škôl v šiestich okresoch.

  • Tlačiť
  • 0

Celkovo bolo v šiestom kalendárnom týždni evidovaných 10 460 akútnych respiračných ochorení, z toho v 1683 prípadoch išlo o chrípku. „Predstavuje to nárast chrípky o 40,5 percenta oproti minulému týždňu,“ informoval RÚVZ.

Neprehliadnite

Najviac chorých bolo medzi deťmi do päť rokov. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 250 osôb. Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 40,4 percenta zápalov prínosových dutín, 26,4 percenta zápalov pľúc a 33,2 percenta zápalov stredného ucha. Ochorenia hlásilo 68 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 64 percent lekárov pre dospelých.

Pre vysokú chorobnosť sa neučí v 23 základných a materských školách Nitrianskeho kraja. „Výchovno-vzdelávací proces bol prerušený v školských zariadeniach v okresoch Nitra, Topoľčany, Levice, Šaľa, Komárno a Nové Zámky,“ uvádza RÚVZ.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy zdravotníctvo

Diskusia (0 reakcií)