Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nová vláda získala dôveru parlamentu. Podporilo ju 81 poslancov

26.03.2018, 22:29 | TREND.sk | TASR

Vláda Petra Pellegriniho získala dôveru parlamentu po rokovaní v parlamente, ktoré trvalo dva dni.

  • Tlačiť
  • 2

Po 46 vystúpeniach poslancov sa skončila rozprava o vládnom programe. Vystupovali v nej najmä opoziční poslanci, koaliční sa do nej nehlásili a vyjadrovali sa len prostredníctvom faktických poznámok.

Za dôveru vláde hlasovali všetci z klubov koaličných strán, nikto z nich nechýbal. Okrem nich ju podporili aj nezaradení poslanci Alena Bašistová, Martina Šimkovičová a Rastislav Holúbek, nezaradení poslanci Igor Janckulík a Peter Marček sa zdržali. Zvyšní zákonodarcovia hlasovali proti vzniku vlády.

Opoziční poslanci hovorili o množstve káuz členov novej vlády, o požiadavkách ľudí na námestiach a o potrebe predčasných volieb, v ktorých vidia jediné poctivé riešenie súčasnej politickej krízy.

Na druhej strane premiér, ktorý v pléne vystúpil ešte minulý týždeň, menovanie svojho kabinetu označil za míľnik, ktorý by mal opäť nastoliť stabilitu a obrátiť pozornosť na skutočné problémy ľudí.

Neprehliadnite

Programové vyhlásenie nová vláda takmer doslovne skopírovala po tej predchádzajúcej, ktorá vzišla z parlamentných volieb v roku 2016.

Pôvodne sa v ňom hovorilo aj o slovenskom predsedníctve v Rade Európskej únie, ktoré sa už skončilo, či prehodnotení zrušenia IC vlakov, ktoré opäť jazdia viac ako rok. Po kritike médií a opozície vláda vyhlásenie korigovala.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Dôvera, parlament, vláda