Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nová vlajková loď pre rýchlovýmenú paletovú technológiu

12.10.2017, 13:21 | PR

Inzercia | SCHUNK, kompetentný líder pre uchopovacie systémy a upínaciu techniku pred-stavuje dva prémiové rýchlovýmenné paletové moduly s jedinečnými vlastnosťami na trhu: Rýchlovýmenný paletový modul VERO-S NSE3 138 a upínaciu vežu VERO-S NSE-T3 138.

  • Tlačiť

Ich najpozoruhodnejším prvkom je voliteľné pružinovo ovládateľné kužeľové tesnenie, ktoré automaticky uzamkne meniace rozhranie modulu okamžite po zdvihnutí upínacieho kolíka. V kombinácii s integrovanou funkciou vyfukovania, zabraňuje rýchle uzamknutie vniknutiu triesok alebo nečistôt do rozhrania. Bez zmeny výšky zablokuje poslednú vstupnú bránu inak úplne utesnených modulov.

Vťahová sila a tuhosť sa ešte viac zvýšili

Firma SCHUNK opäť zvýšila výkonové charakteristiky VERO-S NSE3 138 v porovnaní s predošlými top predajcami. Obrovská vťahová sila 8 000 N alebo 28 000 N s aktivovanou turbo funkciou ako aj zvýšenou rozmerovou stabilitou pre telo modulu, má pozitívny vplyv na tuhosť upínacích riešení. Preto aj najvyššie naklápacie momenty a priečne sily môžu byť spoľahlivo absorbované, keď sú diely upnuté na základni a opracované napr. vo výške.

Upínanie a polohovanie sa tiež vykonáva pomocou krátkeho kužeľa s opakovateľnou presnosťou < 0,005 mm pri prémiových modeloch. To zaručuje maximálnu presnosť aj v tých najnáročnejších aplikáciách. Vďaka kužeľovitému pripevneniu, môžu byť upínacie kolíky pripojené do modulov aj excentricky, čo robí tento proces mimoriadne jednoduchý. Skutočné upínanie sa vykonáva pomocou sily pružiny bez akéhokoľvek vonkajšieho napájania; tvarovo a samosvorne. V prípade prudkého poklesu tlaku vo vzduchovom systéme zostanú obrobky  bezpečne upnuté. Na otvorenie upínacích modulov postačí pneumatickému systému tlak 6 barov.

Praktické sledovanie

Pre maximálnu spoľahlivosť procesu, je možné obe polohy upínacích šmýkadiel “otvorené” a “zatvorené” štandardne testovať pomocou dynamického tlaku. Voliteľne je možné použiť snímač polohy, ktorý detekuje proces uzamykania bez kolíkov. V závislosti od priemeru závitov upínacích kolíkov majú prídržné sily 35 000 N (M10), 50 000 N (M12) alebo 75 000 N (M16).

Všetky komponenty ako sú základné telá, upínacie kolíky a upínacie šmýkadlá, sú vyrobené z tvrdenej nehrdzavejúcej ocele, čím sú absolútne odolné voči korózii a majú extrémne dlhú životnosť. Špeciálne podporné plochy uľahčujú čistenie a zabezpečujú dokonale plochý kontaktný povrch pre upínacie zariadenia a obrobky. Nové prémiové moduly sú plne kompatibilné s predošlým modulárnym systémom VERO-S, ktorý teraz pozostáva z viac ako 1 000 možných kombinácií pre vysoko efektívne upínanie obrobkov.

VERO-S NSE3Zdroj: SCHUNK

VERO-S NSE3 138 rýchlovýmenný paletový modul s vysokými vťahovými silami a vysokou tuhosťou. Na požiadanie môže byť súprava vybavená kužeľovým tesnením, ktoré zabraňuje vniknutiu triesok a nečistôt do výmenného rozhrania. Verzia VERO-S NSE-T3 138 je dodatočne k dispozícii pre použitie na upínacie veže.    
 


  • Tlačiť

Tagy PR články