Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nové pravidlá pre zbrane meškajú. Využívajú to školy pre strelcov

22.07.2019 | Peter Kapitán

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

22.07.2019 | Morris

myslim, ze mate v clanku nepresnosti. Napr nic take ako ZP platny na 10 rokov ak si ho spravite teraz nie je garantovane... v navrhu zakona bola plosna platnost 10 rocnych ZP tusim do 2023.

Co obsahuje 3h kurz neviem, ale ak sa zameriava na bezpecnu manipulaciu so zbranou a zakladnu rozborku a zborku, lebo ta sa u PZ SR na testoch vyzaduje, tak nevidim v tom problem. Mimochodom, je to podnikanie ako akekolvek ine, ak je zaujmca stotozneny so sylabami a dobrovolne to zaplati, tak netusim v com je problem, ani keby tam iba sedeli a diskutovali.

"Po drobných úpravách sa totiž expanzné zbrane dali opäť naplno používať."
Aj s tymto vyjadrenim mam problem. Aj podla mojich informacii niektore slovenske expanzne zbrane neboli dost dobre upravene a dali upravit naspat, ale urcite nie jednoducho a urcite nie "naplno". Do hlavni a nabojovej komory sa davaju nejake koliky, ktore zabranuju nabitiu ostreho naboja - takto vznikaju v hlavni slabe miesta. Takato zbran rozhodne nie je bezpecna pre strelca.