Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nové pravidlá. Saudi zrušili oddelené vchody do reštaurácií pre mužov a ženy

09.12.2019, 08:26 | TASR

Saudská Arábia zrušila dlhodobú prax, v rámci ktorej existovali v miestnych reštauráciách oddelené vchody pre ženy a mužov. Informovala o tom agentúra DPA. Príslušné rozhodnutie zverejnilo v nedeľu saudskoarabské ministerstvo pre záležitosti miest a vidieka.

  • Tlačiť
  • 1

Okrem reštaurácii sa vzťahuje aj na kaviarne, zábavné centrá a sály, v ktorých sa konajú svadobné hostiny. V saudskoarabských reštauráciách museli doposiaľ povinne existovať dva oddelené vchody: jeden pre rodiny a ženy a druhý pre samostatne prichádzajúcich mužov.

Išlo o jednu z reštrikcií, ktorých cieľom bolo zabrániť stretávaniu sa mužov a žien bez príbuzenského vzťahu na verejnosti. Ministerstvo v nedeľu oznámilo, že takéto oddelené vchody už nebudú povinné.

Neprehliadnite

Majitelia reštauračných zariadení môžu podľa vlastnej úvahy zachovať i doterajší stav, píše agentúra Reuters. Hovorca ministerstva nespresnil, či sa novým opatrením rušia aj oddelené priestory vo vnútri samotných reštaurácií.

Vplyvný saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán v posledných rokoch zaviedol sériu reforiem, ktoré majú prispieť k modernizácií konzervatívnej monarchie. Uvoľnil pritom aj niektoré spoločenské reštrikcie, napríklad zrušil zákaz šoférovania pre ženy či zmiernil takzvaný strážcovský systém obmedzujúci slobodné rozhodovanie žien.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy reštaurácie, Saudská Arábia