Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Novou ministerkou školstva má byť Martina Lubyová

11.09.2017, 12:46 | TASR

Novou ministerkou školstva má byť riaditeľka Prognostického ústavu SAV Martina Lubyová. Agentúre SITA to potvrdili viaceré zdroje z prostredia vládnej koalície.

  • Tlačiť
  • 0

Ako avizoval premiér Robert Fico cez víkend, v utorok by ju mal do funkcie na jeho návrh vymenovať prezident Andrej Kiska. Lubyová je nominantkou SNS, vo funkcii nahradí Petra Plavčana, ktorý abdikoval 31. augusta.

To, že na čelo ministerstva školstva sa postaví žena, už dopoludnia hovorili podpredsedovia SNS Eva Smolíková a Jaroslav Paška. Meno všeak neprezradili. Podľa Pašku je to však osoba, ktorá je pripravená na reformu školstva.

Nie je ale krízovým manažérom. "Nevidíme takú krízu v školstve, aby sme to museli riešiť krízovým manažérom. SNS si stojí za svojím výberom," povedal novinárom Paška, ktorý verí, že premiér Robert Fico (Smer-SD) bude s nomináciou spokojný.

Paška tiež potvrdil, že do dodatku koaličnej zmluvy, ktorý majú lídri podpísať, sa dostal dobrovoľný 13. a 14. plat. „Veríme, že od budúceho roka bude realitou u našich zamestnancov,“povedal Paška. S týmto opatrením by malo ísť aj opatrenie týkajúce sa skoršieho odchodu do dôchodku pre mamičky. Paška tiež nevylúčil, že časom môže prísť ďalší dodatok, ak si to život vyžiada.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Martina Lubyová, ministerstvo školstva

Diskusia (0 reakcií)