Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prieskum: Trubanova kauza s drogami strane neublížila, Smer stále na čele

20.08.2019, 14:57 | TASR

Ak by sa parlamentné voľby konali v polovici augusta, s 20,8 percenta hlasov by v nich zvíťazila strana Smer-SD. Na druhom mieste by bola koalícia strán Progresívne Slovensko (PS) a Spolu - občianska demokracia so 14 percentami a tretia by skončila Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) s 12,1 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus na vzorke 1010 respondentov, ktorý sa uskutočnil od 13. augusta do 19. augusta.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy

prieskum

Preferencie koalície PS/Spolu neutrpeli ani kvôli kauze „LSD a marihuany“ lídra progresívcov Michala Trubana. V čase, kedy Focus zbieral dáta, teda v dňoch 13. augusta až 19. augusta, sa táto kauza často objavovala v médiách.

Neprehliadnite

Štvrté miesto má v prieskume strana SaS so 7,9 percenta hlasov. Nasleduje KDH, ktoré by získalo 7,3 percenta, a SNS, ktorá by mala sedem percent. Na siedmom mieste by skončilo hnutie Sme rodina so ziskom 6,6 percenta, nasleduje OĽaNO so 6,1 percenta a ako posledná by sa do parlamentu dostala vznikajúca strana Za ľudí (5,5 percenta).

Do Národnej rady (NR) SR by sa nedostali strany Most-Híd so 4,3 percenta a SMK s 3,5 percenta. Ostatné strany v prieskume získali spolu 4,7 percenta. V parlamente by Smer-SD obsadil 36 kresiel, koalícia PS a Spolu by získala 26 mandátov, ĽSNS 20, SaS 14, KDH a SNS by mali zhodne po 12 kresiel, Sme rodina 11, OĽaNO desať a Za ľudí deväť poslancov.

Agentúra FOCUS uskutočnila prieskum verejnej mienky formou osobného dopytovania. Výberovú vzorku tvorilo 1010 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy prieskum