Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový skladový systém ušetril peniaze, aj čas

29.11.2016, 00:00 | PR

Inzercia | Poloautomatický skladový systém do úzkych uličiek od spoločnosti Jungheinrich ušetril firme Visteon Electronics Slovakia dve tretiny času potrebného na vyskladnenie tovarov. Ak by táto firma nemodernizovala sklad, musela by kvôli novým objednávkam prijímať ďalších skladníkov, čo by jej zdvihlo náklady.

  • Tlačiť

Viac vyrábať, viac expedovať
Každý podnik by sa mal pri plánovaní budúcnosti pozerať predovšetkým na svojich klientov. Keď to urobil námestovský dodávateľ komponentov pre automobilový priemysel Visteon Electronics Slovakia, zistil, že sa musí pripraviť na rast výroby. To znamenalo nielen viac vyrábať, ale – pochopiteľne -aj viac expedovať.
„Ak by sme nemodernizovali skladový systém, určite by sme museli nielen rozširovať sklad, ale predovšetkým prijímať nových ľudí, čo by nám zvýšilo mesačné náklady o tisíce eur,“ hovorí Rastislav Glončák, manažér skladových operácií zo spoločnosti Visteon Electronics Slovakia. Dovtedy totiž fungovali na jednoduchom modeli, kedy sa hotové výrobky uskladňovali na paletách, niekedy aj v štyroch vrstvách na sebe. Pri objeme 570 paliet v sklade naukladaných aj v štyroch úrovniach na seba však už tento model nebol udržateľný. Hlavne ak firma vedela, že sa bude rozširovať a chcela dodržať systém fungovania FIFO (first in first out).
„Preto sme sa rozhodli v spolupráci s Jungheinrichom Slovensko zásadným spôsobom zmodernizovať sklad a po vzájomnej konzultácii sme si vybrali poloautomatický systém pre úzke uličky,“ dodáva R. Glončák. Vďaka nemu klesol čas potrebný na vyskladnenie jednej palety o dve tretiny.

Riešenie na mieru
Visteon Electronics teda začal v sklade využívať poloautomatický systém na pohyb v úzkych uličkách od renomovaného dodávateľa manipulačnej techniky Jungheinrich. V porovnaní s tradičnými vozíkmi, ktoré podľa legislatívy potrebujú na bezpečnú manipuláciu s paletami trojmetrovú medzeru medzi regálmi, stačí regálovým zakladačom pre úzke uličky VNA, ktoré tento systém používa, rozstup medzi regálmi len 1,8 metra. To výrazne zvyšuje efektívnosť využitia skladového priestoru. Celý systém vrátane vozíkov bol navyše vyladený presne na potreby Visteonu. „Zadali sme presné špecifikácie toho, čo potrebujeme, počas pravidelných porád pri zavádzaní systému sme s odborníkmi z Jungheinrichu konzultovali všetky detaily,“ hovorí R. Glončák. Nový systém bol v sklade naplno inštalovaný v priebehu pol roka, počas ktorého výroba fungovala naplno.

Výhoda citlivých zmien
Poloautomatický systém má okrem iného aj tú výhodu, že sklad neprechádza revolučnou zmenou. Netreba skladové priestory úplne oddeliť od zvyšku firmy a netreba v sklade úplne zakázať pohyb ľudí. Keďže v poloautomatických vozíkoch je operátor, ktorý schvaľuje jednotlivé kroky vozíka a stále má možnosť zasiahnuť do aktuálneho diania, netreba sklad zložito upravovať. Stačí nainštalovať nové technológie a firma okamžite cíti benefity tohto systému. Ide hlavne o kratšie časy naskladnenia, úsporu energií alebo zníženie chybovosti.
„Vďaka poloautomatickému skladovému systému od Jungheinrichu dokážu vozíky ideálne prepočítať dráhu jazdy tak, aby sa ušetril nielen čas, ale aj energia. To samozrejme znamená ušetrené peniaze,“ hovorí Pavol Námešanský, systémový poradca zo spoločnosti Jungheinrich. Systém totiž prepočítava, kedy má vozík pri ceste k cieľu začať dvíhať zdvíhacie zariadenie. Jeho poloha ovplyvňuje rýchlosť jazdy vozíka a správnym načasovaním sa šetria cenné sekundy. „Keďže vozíky Jungheinrich využívajú rekuperáciu energie pri brzdení aj spúšťaní bremena, optimalizáciou týchto procesov sa šetria ďalšie peniaze. Čím viac sa sklad využíva, tým viac sa dá poloautomatickým systémom ušetriť,“ dodáva P. Námešanský.

Systém nerobí chyby
Veľkou výhodou poloautomatických systémov značky Jungheinrich je, že v sebe majú väčšinu výhod automatického systému, ale netreba pri ich zavádzaní robiť také veľké zmeny. Vďaka komunikácii medzi skladovým systémom a vozíkmi a prostredníctvom technológii vysokofrekvenčnej rádiovej identifikácie RFID (Radio Frequency Identification) vie vozík presne, kde sa nachádza, automaticky si vyžiada nové zadanie od skladovacieho systému a sám si určí optimálnu trasu k nákladu aj na miesto vyloženia. Obsluha vozíka iba schvaľuje tieto procesy a plne sa tak môže sústrediť na ich kontrolu a prípadne dávať pozor na bezpečnosť celého procesu. Systém má teda minimálnu chybovosť, výrazne sa redukujú prestoje kvôli nesprávnej manipulácii a vďaka oddýchnutým posádkam vozíkov sa znižuje aj počet nehôd alebo úrazov v skladoch. „V našom prípade sa citeľne prejavil predovšetkým pokles škodových udalostí pri manipulácií smerom ku klientom, čo malo pozitívny dopad aj na ekonomiku firmy,“ hovorí R. Glončák.

Najväčšie výhody poloautomatického skladovacieho systému do úzkych uličiek Jungheinrich

  • Zvýšenie efektivity až o 25 percent
  • Prevencia pred nesprávnym naskladnením alebo vyskladnením
  • Odbremenenie vodičov a s tým spojený rast bezpečnosti
  • Menej poškodení tvaru v regáli
  • Automatické spätné hlásenia bez skenovania
  • Možnosť využiť tento systém aj bez systému správy skladu

  • Tlačiť

Tagy PR články