Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nutella má ďalšieho nepriateľa. Talianskeho nacionalistu

06.12.2019, 14:42 | TASR

Taliansky krajne pravicový opozičný líder Matteo Salvini uviedol, že mieni bojkotovať orieškovo-čokoládový krém Nutella, lebo neobsahuje 100-percentné talianske ingrediencie.

  • Tlačiť
  • 0

Taliansky líder ultrapravicovej opozičnej strany Liga severu Matteo Salvini má opäť problém so zahraničným výrobkami. Na mušku si vzal svetoznámu Nutellu. Dôvod je bizarný – nie je dostatočne talianska.

„Zmenil som postoj, pretože som zistil, že Nutella používa turecké lieskové oriešky a radšej pomáham spoločnostiam, ktoré používajú talianske produkty,“ povedal M. Salvini na štvrtkovom zhromaždení. Dodal, že ak tým pomôže talianskym farmárom, radšej bude konzumovať talianske produkty.

Salvini (46) na sociálnych sieťach rá zverejňuje príspevky svojich stravovacích návykov. Nutella sa často objavuje na fotografiách na twitteri a facebooku. Vedie však aj nacionalistickú stranu Liga Severu. Používa motto „Taliansko na prvom mieste“ a s približne 32-percentnou podporou je na prvom mieste v prieskumoch verejnej mienky, približuje agentúra DPA.

Neprehliadnite

Výrobca Nutelly firma Ferrero je najväčším nákupcom lieskových orieškov na svete. Talianska produkcia lieskovcov nestačí na výrobu Nutelly. Podobne ako nie všetci talianski výrobcovia cestovín používajú pšenicu výlučne z Talianska, pretože také množstvo pšenice krajina neprodukuje.

Podľa údajov Organizácie OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) pochádza z Turecka viac ako 70 percent celosvetovej produkcie lieskových orieškov, z Talianska takmer 20 percent.

Podľa niektorých médií – vrátane denníka The New York Times – má výroba lieskových orieškov v Turecku vážne problémy s detskou prácou a s vykorisťovaním pracovníkov, často na úkor sýrskych utečencov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Matteo Salvini, Nutella, Taliansko

Diskusia (0 reakcií)