Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O bratislavské letisko majú mať záujem Číňania

06.09.2016, 10:33 | ČTK

Čínské aerolínie Hainan Airlines by sa spolu s ďalším nemenovaným fondom mohli stať strategickým partnerom bratislavského Letiska M. R. Štefánika. V rozhovore pre denník Sme to uviedol generálny riaditeľ letiska Ivan Trhlík.

  • Tlačiť
  • 1

„Z rokovaní, ktoré som mal možnosť absolvovať, sa mi to zdá ako veľmi solídna ponuka prínosná pre letisko aj pre Slovensko. V súčasnej dobe je to najlepšie riešenie,“ uviedol I. Trhlík.

Slovenská vláda, ktorá najväčšie slovenské letisko vlastní, jeho prípadný dlhodobý prenájom čínskym investorom nekomentovala.

Neprehliadnite

Letecká spoločnosť Hainan Airlines prevádzkuje tiež linku z Prahy do Pekingu.

Letisko M. R. Štefánika je dlhodobo v tieni neďalekého viedenského letiska, ktoré ponúka oveľa viac pravidelných leteckých spojení, ktoré využívajú aj Slováci.

Vlani bratislavské letisko po prvýkrát po šiestich rokoch zaznamenalo nárast počtu odbavených cestujúcich, a to o 15,4 percenta na 1,56 milióna pasažierov.

I. Trhlík skôr v tomto roku povedal, že letisko po výstavbe nového terminálu za 120 miliónov eur potrebuje ešte ďalšie väčšie investície do svojej modernizácie, ktoré z vlastných zdrojov pokryť nedokáže.

Slovensko v minulosti začalo privatizáciu väčšinového balíku akcií bratislavského letiska. Prvá vláda terajšieho premiéra Roberta Fica od transakcie ale v roku 2006 odstúpila. Dôvodom bolo, že víťaz tendra, konzorcium firiem na čele s viedenským letiskom, nezískal potrebný súhlas antimonopolného úradu.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Letisko Bratislava