Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O Kočnerovej nahrávke s Trnkom rozhodne Generálna prokuratúra

09.01.2019, 12:26 | TASR

O ďalšom postupe v prípade nahrávky rozhovoru medzi podnikateľom Mariánom Kočnerom a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom rozhodne Generálna prokuratúra SR. Na stredajšej tlačovej konferencii to vyhlásil policajný prezident Milan Lučanský.

  • Tlačiť
  • 1

Nahrávka bola podľa jeho slov získaná v rámci vyšetrovacieho tímu vraždy novinára Jána Kuciaka. Nahrávka sa podľa policajného prezidenta nachádza na generálnej prokuratúre, kde po vyhodnotení bude rozhodnuté, akým spôsobom bude s nahrávkou naložené.

„Kto sa ňou bude zaoberať a viesť vyšetrovanie,“ spresnil M. Lučanský. Po prvotnom vyhodnotení bolo podľa jeho slov zistené, že nahrávka nesúvisí s vraždou J. Kuciaka.

Policajný šéf nevie, či nahrávka bola zaistená v rámci domových prehliadok či iných priestorov, alebo bola vydaná, respektíve niekým zaslaná. Verí však, že bola zaistená zákonným spôsobom.

Neprehliadnite

„Všetky nahrávky a veci, ktoré boli získané v rámci zákonných postupov, musia byť analyzované, preskúmané a v niektorých prípadoch dešifrované. Nemyslím si, žeby tam boli nejaké prieťahy,“ povedal.

Po vyhodnotení môžu byť podľa M. Lučanského nahrávky využité v rámci samostatných konaní v jednotlivých vyšetrovacích tímoch, či už vraždy J. Kuciaka, alebo kauzy Gorila.

„Vyšetrovanie bude realizované aj v spolupráci s Europolom. Je dosť možné, že tieto nahrávky budú využité aj v rámci týchto trestných konaní a pracovných skupín,“ spresnil policajný prezident.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Dobroslav Trnka, Marian Kočner