Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Spustili interaktívnu mapu o novom koronavíruse na Slovensku

19.03.2020, 11:36 | TASR

Aplikácia z dielne Národného centra zdravotníckych informácií v reálnom čase zhromažďuje a analyzuje dáta o šírení koronavírusu. Cieľom aplikácie je zvýšiť prehľadnosť a transparentnosť relevantných údajov o novom koronavíruse, ktorý spôsobuje infekčné ochorenie COVID-19.

  • Tlačiť
  • 0

Aktuálne informácie o počte prípadov a ich rozmiestnení ponúka aplikácia, za ktorou stojí Národné centrum zdravotníckych informácií.

Neprehliadnite

Jednoduchá aplikácia poskytuje v reálnom čase základné údaje o tom, ako sa ochorenie COVID 19 na Slovensku šíri. Zobrazuje nielen počet pozitívnych vzoriek, ale aj ich rozmiestnenia v rámci Slovenska na samostatnej mape.

Web tiež informuje o presnom počte nakazených v jednotlivých mestách, ako aj o ich rozdelení medzi pohlaviami. K 18. marcu tak z aplikácie možno vyčítať, že Slovensko má 105 potvrdených prípadov, najviac ich je v Bratislave (37), Martine (7) a v Nitre (5). Ochorenie v našich podmienkach viac postihlo mužov (56), než ženy (49).

  • Tlačiť
  • 0

Tagy aplikácia, koronavírus

Diskusia (0 reakcií)