Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obciam nezostávajú peniaze na opravy ciest, tak si vymysleli štátny fond

06.04.2016, 17:05 | SITA

Starostovia slovenských obcí žiadajú o vytvorenie fondu pre dopravnú infraštruktúru, z ktorého by mohli využívať peniaze na opravu komunikácií v obciach. Informoval o tom v stredu predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Sýkora po skončení rokovania Rady ZMOS na Štrbskom Plese.

  • Tlačiť
  • 1

„Obce nemajú dostatok finančných prostriedkov a na opravu ciest im nikdy nevyjde, preto by mohol byť vytvorený fond v rámci Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, z ktorého by obce mohli na základe projektov požadovať financie na opravy,“ vysvetlil M. Sýkora.

Malo by ísť podľa jeho slov iba o opravu komunikácií, ktoré si mimoriadnu opravu vyžadujú. Ako dodal, táto požiadavka patrí medzi priority ZMOS-u do najbližšieho obdobia, smerovaná bude aj na vládu a jednotlivé ministerstvá.

Oprava ciest v obciach je podľa M. Sýkoru dôležitá aj z hľadiska cestovného ruchu a životného prostredia. „Prvý dojem u človeka, ktorý prichádza do obce, regiónu, vytvára aj cestná komunikácia, a teda to, v akom je stave,“ pripomenul.

Fungovanie fondu si predstavuje tak, že štát by do neho vložil určitú čiastku a následne by sa vyberali projekty. Rovnako by sa stanovil termín, dokedy sa môžu podávať výzvy, ich obsahom by bol aj dôkazový materiál, že daná cesta je skutočne v zlom stave.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy fond, ministerstvo dopravy, obce

Súvisiace články

Dve tretiny obce sa skladajú na tú tretiu – neprihlásenú

Dve tretiny obce sa skladajú na tú tretiu – neprihlásenú Rozhovor

Nový seriál: Starostovia okolo Bratislavy. O rýchlom rozširovaní obce Miloslavov, riešení dopravy v bratislavských satelitoch aj o tom, ako spraviť z RegioJetu akési metro, rozpráva starosta Milan Baďanský 2

Poľsko je európska továreň na kurčatá. Súperov ničí cenami

Slováci, ktorí obliekajú svetové operné hviezdy

Maroš Hečko: Tridsať rokov od revolúcie je to bizarné v mnohých veciach

Saková, Richter či Stromček. Andruskó vypovedal o ich údajnej trestnej činnosti