Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obvinená z Kuciakovej vraždy mala dostávať od Kočnera peniaze

16.10.2018, 22:19 | sch

Podozrenie, ktoré vyplynulo z rozhodnutia súdu o zadržaní štyroch obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, sa ďalej potvrdzuje. Pravdepodobná objednovateľka Alena Zs. mala od Mariána Kočnera každý mesiac dostávať peniaze na účet. Vyšetrovateľom to sama potvrdila.

  • Tlačiť
  • 0

Z týchto peňazí si „zabezpečovala živobytie a platila lízing za vozidlo“, uviedol denník Sme. Najprv malo ísť o dvetisíc eur mesačne, neskôr o 1,4-tisíc. Táto skutočnosť vyplýva už z rozhodnutia súdu, v ktorom však bol odosielateľ týchto čiastok anonymizovaný.

Uznesenie tiež predpokladá, že do prípravy zločinu bola zapletená aj ďalšia osoba, ktorá vypracovala profil zavraždeného. Keďže išlo o profesionálnu prácu, vyšetrovatelia usúdili, že ju zrejme robil novinár alebo súkromný policajt.

Neprehliadnite

Denník Sme tiež napísal, že M. Kočner je zrejme hodiny od momentu, keď ho obvinia v súvislosti s vraždou. Na prehliadky domov a nebytových priestorov, ktoré doobeda vykonala polícia, potrebovala povolenie od súdu.

Na tlačovej konferencii k zadržaniu podozrivých z prípravy vraždy ešte policajný prezident Milan Lučanský zdôrazňoval, že na vykonanie prehliadok musia mať k dispozícii dostatočné dôkazy. K tým sa pravdepodobne dopracovali počas uplynulých dní.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Marian Kočner, obvinenie, vražda Jána Kuciaka

Diskusia (0 reakcií)