Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kuciak nemusel byť posledná obeť. Jeho vrahovia mali plánovať smrť prokurátora

04.10.2018, 19:25 | TREND.sk

Minimálne dvaja obvinení v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa mali pokúsiť zavraždiť aj prvého námestníka Generálnej prokuratúry Petra Šufliarskeho. Informovali o tom Aktuality.sk.

  • Tlačiť
  • 7

Na vraždu mali byť najatí Tomáš Sz., ktorý mal zavraždiť J. Kuciaka a Alena Zs., ktorá je v prípade obvinená z objednania vraždy. „Začaté je trestné stíhanie za vraždu v štádiu prípravy,“ citovali Aktuality svoj zdroj.

Aktualizované o 19:37: Obyvatelia Dunajskej Lužnej, kde P. Šufliarsky podľa denníka Sme žije, potvrdili, že tam polícia niekoľko dní zbiera kamerové záznamy.

P. Šufliarsky je druhým mužom Generálnej prokuratúry od polovice mája. Predtým bol námestníkom pre trestný úsek. Skúsenosti má aj z vedenia odboru osobitného určenia, ktorý išiel po bytovej mafii či takzvanej skupine kyselinári a bol aj pri prvom odsúdení Mikuláša Černáka.

Neprehliadnite

Kritiku si od časopisu .týždeň vyslúžil, keď neinformoval políciu o prepustení Karola Mella z väzby, hoci o ňom vedel s niekoľkohodinovým predstihom. P. Šufliarsky týždenník zažaloval, no súd dal za pravdu novinárovi.

V roku 2010 mal P. Šufliarsky podozrenie, že niekto strieľal do auta jeho ženy, ktorá je tiež prokurátorka. Tá si streľbou istá nebola, pred súdom pripustila, že v okolí auta boli kamene a okno mohli rozbiť aj deti pri hre.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy Peter Sufliarsky, vražda Jána Kuciaka