Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obvinenie Trnku v kauze Tipos zrušili

21.01.2020, 16:32 | TASR

Bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi zrušili obvinenie súvisiace s kauzou Tipos a tiež pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Informuje o tom portál aktuality.sk.

  • Tlačiť
  • 5

Hovorca policajného prezídia Michal Slivka pre aktuality.sk uviedol, že v utorok bolo doručené uznesenie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry. Zrušilo sa ním uznesenie vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) o začatí trestného stíhania a súčasne o vznesení obvinenia D. Trnku pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa, priblížil Slivka. Ku konkrétnostiam sa zatiaľ polícia vyjadrovať nebude.

D. Trnku zadržala NAKA minulý týždeň v jeho dome v Hamuliakove. Obvinila ho z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Obvinenie sa malo týkať tajného videa, na ktorom sa D. Trnka rozpráva s vtedajším ministrom financií Jánom Počiatkom o kauze Lemikon.

Neprehliadnite

Na druhý deň po zadržaní sa D. Trnka dostal na slobodu. Prepustenie nariadil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. Nevidel dôvod na jeho stíhanie. Stanovisko k prípade zaujme aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár, priblížili aktuality.sk.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Dobroslav Trnka, NaKA