Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obyčajní ľudia euroval nepodporia

30.08.2011, 20:00 | SITA | TASR

I. Matovič vidí priestor na zlepšenie pripravovanej zmeny daní a odvodov

  • Tlačiť
  • 0

Obyčajní ľudia euroval v parlamente nepodporia. Po dnešnom stretnutí s premiérkou Ivetou Radičovou to povedal novinárom líder Obyčajných ľudí Igor Matovič. Podľa neho však nešlo na tomto stretnutí o žiadne presviedčanie.

„My euroval nepodporíme. Pripadá do úvahy len taká možnosť, že Gréci nám založia 150 percent pôžičky, ktorú by sme im mali dať. Keď nám dajú ostrov a my im dáme nejaké peniažky, môžeme si kúpiť aj sto ostrovov,“ vyhlásil Matovič. Podľa neho však v dnešnej podobe euroval nepodporia. Spolieha sa aj na to, že predseda Smeru-SD Robert Fico dodrží slovo a euroval nepodporí, aj keď sa obáva, že Fico svoje slovo nedodrží.

Matovič hovoril s premiérkou aj o zmenách pri odvodoch a daniach. Líder Obyčajných ľudí vidí priestor na zlepšenie pripravovanej zmeny daní a odvodov. V takom prípade je ochotný ju podporiť.

"Určite je priestor, aby sa reforma výrazne ešte zlepšila, aby sme ju mohli podporiť aj my s takým dobrým čistým svedomím," povedal Matovič po stretnutí s premiérkou. Tá dnes diskutovala o reforme aj so zástupcami OKS a živnostníkov.

S Radičovou dnes Matovič hovoril aj o prenájme budovy pre košických daniarov. Ako povedal, túto tému otvoril on. Postoj premiérky ku kauze prenájmu budovy daňovákom by sa podľa hovorcu Rada Baťa mala verejnosť dozvedieť po návrate ministra financií Ivana Mikloša z dovolenky.

Foto na titulke - Maňo Štrauch

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)