Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obžalobu na Grendela kvôli Kočnerovým účtom stiahli

28.02.2020, 14:31 | TASR

Krajská prokuratúra Bratislava vzala späť obžalobu na poslanca Národnej rady SR Gábora Grendela, ktorý bol stíhaný pre ohrozenie bankového tajomstva Mariana Kočnera. Musia preveriť vierohodnosť svedkov aj v kontexte s listinnými dôkazmi, informoval prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry Bratislava Matej Izakovič.

  • Tlačiť
  • 3

Zo strany vedenia Krajskej prokuratúry Bratislava došlo ku späťvzatiu obžaloby podľa M. Izakoviča po tom, ako si preštudovali spisový materiál. Z neho vyplynulo, že bude potrebné „opätovne preskúmať vierohodnosť jednotlivých svedkov, a to aj v kontexte s už zabezpečenými listinnými dôkazmi, prípadne aj s ďalšími, dodatočne zabezpečenými dôkazmi.“

„Napriek tejto skutočnosti nie je možné vylúčiť aj také skutkové a právne zistenia, ktoré budú opätovne viesť k podaniu obžaloby na obvineného Gábora G.,“ zhrnula prokuratúra.

Neprehliadnite

V roku 2016 bola na návrh obžalovaného M. Kočnera predvolaná na policajný výsluch bývalá novinárka Martina Ruttkayová. Tá podľa G. Grendela informovala vyšetrovateľa o tom, že jej poslanec dodal policajné dokumenty o bankových prevodoch M. Kočnera.

Z komunikácie cez aplikáciu Threema vyplýva, že M. Ruttkayová mala s M. Kočnerom komunikovať a zháňať od neho svoju svedeckú výpoveď. Exsiskárovi Petrovi Tóthovi mal M. Kočner zase napísať o obavách, že M. Ruttkayová povie polícii, že bola na výpoveď proti G. Grendelovi nahovorená.

Autenticitu komunikácie potvrdil neprávoplatným rozsudkom Špecializovaný trestný súd (ŠTS). M. Kočner bol senátom ŠTS vo štvrtok neprávoplatne odsúdený za falšovanie zmeniek na 19-ročný trest odňatia slobody. Obžalovaný je aj z vraždy novinára Jána Kuciaka.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Gábor Grendel, Marian Kočner