Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ochranku počas olympiády v Soči zabezpečia aj Kozáci

12.01.2014, 09:00 | Juraj Mašláni | © 2014 News and Media Holding

Mimoriadne bezpečnostné opatrenia, zavádzané s ruskom Soči v súvislosti so Zimnými olympijskými hrami zahŕňajú aj netradičné riešenia. Jedným z nich je účasť kozákov pri ochrane verejného poriadku a zaistení bezpečnosti účastníkov hier. Majú doplniť rady desiatok tisíc policajtov a príslušníkov tajných služieb.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Rusko, Soči

Vyše štyristo kozákov Kubáňskeho kozáckeho vojska už v stredu prišlo do dejiska ZOH. Ich hovorca pre agentúru RIA Novosti uviedol, že im bola zverená úloha zaistiť bezpečnosť športovcov, zahraničných delegácií a turistov až do ukončenia Paralympijských hier. Slúžiť môžu len v kozáckych uniformách a vždy spolu s policajtami.

V Rusku je oficiálne zaregistrovaných 426 kozáckych organizácií, vrátane jedenástich kozáckych vojsk. Majú dovedna 937-tisíc registrovaných členov.

Štát sa v poslednom desaťročí výrazne angažuje v záujme ich rozvoja a zapojenia do úloh štátnej služby – bezpečnosti, verejného poriadku, ochrany hraníc, odstraňovania dôsledkov živelných pohrôm, mimoriadnych udalostí a pri vlasteneckej, morálnej a ekologickej výchove mládeže.

Kubáň na juhu Ruska je prvým regiónom v krajine, kde sa v roku 2012 oficiálne sformovali kozácke skupiny, ktoré na základe poverenia štátu zabezpečujú spolu so štátnou políciou verejný poriadok. V súčasnosti majú 1,5 tisíc členov.

Kozácke vojská sú v Rusku mohutnou silou. Ataman Irkutského kozáckeho vojska generál Nikolaj Šachov pre denník Moskovské novosti uviedol, že ide približne milión ľudí. To je zhruba toľko, ako početný stav ruskej armády.

Bezprecedentné bezpečnostné opatrenia s Soči súvisia s obavami z možných teroristických útokov počas konania olympiády. Sprísnené boli po dvoch teroristických útokoch v juhoruskom Volgograde, pri ktorých koncom minulého roka zahynulo 34 ľudí. Niekoľko mesiacov predtým vodca severokaukazských povstalcov, terorista Doku Umarov vo videu, šírenom na internete vyzval svojich prívržencov, aby zabránili konaniu zimných olympijských hier v Soči.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Rusko, Soči

Diskusia (0 reakcií)