Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Od ústavu pre ťažko choré deti až po Váhostav. Na čom zarábal Viktor Stromček

22.03.2018 | Katarína Ragáčová

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

22.03.2018 | Roman Kanala

Zákaz konfliktu záujmov vo Švajčiarsku znamená, že ak si policajt na burze kúpi akcie, je vyhodený z polície. Ak má sudca dlhy a ide to do exekúcie, je vyzlečený z talára, lebo jeho rozhodovanie už nie je nestranné. Ak má prokurátor družku v rovnakej jurisdikcii, musí odísť buď on, alebo ona.
https://blog.etrend...

Riaditeľ strednej školy v Ženeve odstúpil, keď bola jeho manželka zvolená do vlády. Stala sa štátnou radkyňou zodpovednou za školstvo a bola by jeho nadriadenou. Advokáti z rovnakej advokátskej kancelárie nesmú zastupovať rôzne stránky s rôznymi záujmami, aj keď tvrdia, že o prípade spolu nehovoria.
https://blog.etrend...

Policajti majú na krku trestné stíhanie, keď prekročia rýchlosť bez zapnutej sirény. Každé zapnutie sirény sa preveruje, či k nemu bol dôvod. Verejní činitelia nesmú podnikať a ich priami rodinní príslušníci tiež nesmú vytvoriť čo i len potenciálny konflikt záujmov. Ak by došlo k materializácii konfliktu záujmov a neoprávnenému majetkovému prospechu, tak je basa.

A to je jedným z dôvodov, prečo Švajčiarsko prosperuje a Zlodejsko upadá.

22.03.2018 | mba

No a na Zlodejsku si moze statny uradnik dovolit 3 byty v centre mesta, byvat vo Francuzsku a lietat kazdy tyzden domov - kradnut ma to Francuzsko

22.03.2018 | Roman Kanala

A najlepšie je, že tam na Zlodejsku máte prísny zákon na preukazovanie pôvodu majetku verejných činiteľov.

23.03.2018 | petermihalik

Na Slovensku som pred cca dvoma rokmi zazil uz aj take, ze jeden advokat najprv zastupoval spolocnost A pri uzatvarani zmluv so spolocnostou B. Potom sa spolocnost B delila na dva nove subjekty, advokat chvilu vystupoval sposobom, ze zastupuje spolocnost B, predmetom delenia spolocnosti B boli aj zmluvne vztahy so spolocnostou A. Pri podpisovani projektu rozdelenia spolocnosti B u notara advokat skromne poznamenal, ze by mohol mat problemy, lebo si zabudol kravatu a ze to advokatska komora dost riesi. No a nakoniec jeden z partnerov predmetnej advokatskej kancelarie isiel robit statneho tajomnika, ako nominant SNS a robi ho dodnes. Este nas caka dlha cesta.

23.03.2018 | Roman Kanala

Ja som zažil ešte niečo horšie. Ladislav Török, ten colník - pašerák, sa pokúsil podplatiť nášho advokáta, aby konal pri našim záujmom. Ten nám to povedal a vraj kriminálneho živla vyhodil. To je fajn. Lenže potom neprišiel na pojednávanie do Spišskej Novej Vsi, kde Török podplatil sudkyňu. Vraj robil futbalového rozhodcu a ožral sa, a podľa neho to bolo aj tak vyhraté i so zavretými očami. Nebolo. Nepodplatili sme sudkyňu, a to sa trestá.

Tak sme vymenili advokáta. JUDr. Sitár nám nepovedal, že sa ho Török pokúsil podplatiť. Neskôr nám povedali, že on bežne hráva na dve strany. Keď boli zverejnené Cibulkove zoznamy, toho človeka som tam našiel v najhorších kategóriách: TS, A. Keď som to neskôr povedal Valkovi, chytal sa za hlavu. Vraj prečo sme neprišli za ním hneď. Ja som mu povedal, že tam nežijem a ešte som ho nepoznal. Nedalo sa už nič, kauza bola už právna mŕtvola, všetko rozhodnuté.

Jediné, čo tohto advokáta zaujímalo, boli moje peniaze. Musel som mu predplatiť dosť hodín, aby konal, inak vraj nechá kauzu ležať ladom. Proti sudcovi JUDr. Maleckému na kraji sme prehrali, ako sa dalo čakať, keď sa rok-dva potom sudca pochváli úplatkom. Sitár písal ešte dovolanie na Najvyšší súd. Napísal ho tak, že bolo zamietnuté z formálnych dôvodov. Tak si predstavte, advokát si vezme honoráre za zbabrané podanie, ktoré súd zamietne z formálnych dôvodov. Bývalý federálny prokurátor. Havel ho vymenoval, potom si ho asi prelustrovali a odvolaný bol po týždni. Takže neexistuje priamy dôkaz o korupcii, ale ak by naozaj vzal peniaze od protistrany, nekonal by inak. To už nie je konflikt záujmov, to je nevypovedateľná špinavosť.

Toto sú ľudia v Slovenskej advokátskej komore. Vtedy sa písal rok 1993. Všetko je dnes po 25 rokoch premlčané, ale následky ostali. V SAK sa odvtedy nič nezmenilo. Právnici si medzi sebou svoje poklesky ututlávajú. Aj to je rozdiel medzi právnym štátom ako Americko či Švajčiarsko, a Zlodejskom. A jeden z dôvodov, prečo sa krajine nedarí. Rešpekt pravidiel a zákona je prvou podmienkou prosperity. Tolerancia zločinov u kolegov robí z krajiny východnú step.

22.03.2018 | Emasculate

Ten clovek vyzera ze ma o chromozom navyse, musi by v statnej sprave v ramci nejakeho programu zamestnavania postihnutych.

24.03.2018 | zet

+

23.03.2018 | Jozko Ferko

kde urobili súdruhovia z NDR chybu ? voliči smeru nečítajú TREND....

23.03.2018 | rtw

Treba im tie zlodejiny otrieskať každý deň o hlavu , aby sa vedelo a hlavne nezabudlo. Čas beží a svet je malý.

23.03.2018 | demo50

Titulok mal znieť: "Kde všade kradol Viktor Stromček". Na MD už bol taký naštartovaný, že sa ho musel Hyd zbaviť, lebo prekážal ich záujmom. Pre výkon funkcie generálneho manažera SMER s.r.o. tak má výnimočné skúsenosti a predpoklady.

23.03.2018 | LPB

+