Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Od Mayovej odišiel ďalší človek. Britský minister pre brexit rezignoval

15.11.2018, 11:05 | TASR

Na svoju funkciu vo štvrtok rezignoval britský minister pre brexit Dominic Raab. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.

  • Tlačiť
  • 0

Ako dôvod svojho odstúpenia D. Raab v liste adresovanom premiérke Therese Mayovej uviedol, že opatrenia týkajúce sa Severného Írska obsiahnuté v predbežnej dohode o vystúpení Británie z EÚ by mohli predstavovať reálnu hrozbu pre územnú celistvosť Spojeného kráľovstva.

Neprehliadnite

Okrem D. Raaba odstúpil vo štvrtok aj štátny tajomník britského ministerstva pre Severné Írsko Shailesh Vara, ktorý ako dôvod svojej rezignácie uviedol, že sa so znením predbežnej dohody o brexite nevie stotožniť. V súvislosti s dohodou o brexite už zo svojich funkcií odstúpilo sedem ministrov a štátnych tajomníkov britskej vlády.

Kabinet premiérky Theresy Mayovej v stredu večer schválil 585-stranovú predbežnú dohodu o odchode Británie z EÚ. Dohodu teraz bude analyzovať 27 členských štátov EÚ, ktorých predstavitelia sa 25. novembra stretnú na mimoriadnom summite o brexite. Následne bude o dohode hlasovať britský parlament.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Brexit, Veľká Británia

Diskusia (0 reakcií)